13:38 | 17.03.20 | Նորություններ | 8312
Ucom ընկերությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որտեղ հայտնել է, որ ընկերության սպասարկման կենտրոնները ժամանակավորապես չեն աշխատի:
«Երեկ հայտարարել էինք, որ մի շարք սպասարկման կենտրոններ կշարունակեն գործել արտակարք գրաֆիկով, սակայն հաշվի առնելով կորոնովիրուսով վարակված քաղաքացիների թվաքանակի կտրուկ աճը, ինչպես նաեւ կարեւորելով մեր բաժանորդներին եւ աշխատակիցների առողջությունը` Ucom ընկերությունը որոշում է կայացրել այսօրվանից ժամանակավորապես դադարեցնել սպասարկման բոլոր սրահների աշխատանքը»:
Բացառության կարգով աշխատելու է ընկերության Հյուսիսային պողոտայում տեղակայված սպասարկման գլխավոր գրասենյակը հատուկ գրաֆիկով եւ պայմաններով՝
- Աշխատանքային ժամերն են ամեն օր ժամը 10:00-19:00:
- Բաժանորդները մուտք կարող են գործել սպասարկման սրահ միայն դիմակով:
- Բաժանորդները մուտքից առաջ պարտադիր ջերմաչափվելու են:
Ծառայությունների եւ սարքավորումների ձեռքբերումը ամբողջությամբ տեղափոխվել է առցանց հարթակ:
Վճարումները կարելի է իրականացնել uPay հավելվածի միջոցով, ինչպես նաեւ այլ հարթակներում` TelCell, Mobidram, Idram, EasyPay եւ այլ վճարման տերմինալներով կամ հավելվածներով, ArCa համակարգի բոլոր բանկոմատներով եւ հավելվածով, բանկային մի շարք հավելվածներով եւ այլն:
Ընկերությունում հավաստիացրել են, որ տեխնիկական աջակցման բոլոր բաժինները վերահսկում են ծառայությունների որակը 24/7 գրաֆիկով, որպեսզի բաժանորդները ունենան անխափան կապ:

13:38 | 17.03.20 | News | 8309
“We announced yesterday that certain offices will remain open and work in emergency mode, but taking into account the drastic increase of coronavirus cases in the country and valuing the health of our clients and staff, Ucom has decided to temporarily close all offices,” the company said.
The exception has been made for the branch at Northern Avenue in Yerevan, which will operate with special conditions:
- The working hours are established from 10am to 7pm;
- Customers can enter the office only with face masks;
- Customers must take the temperature before entering.
Purchase of services and devices can be made exclusively online.
Payments can be made via uPay app as well as TelCell, Mobidram, Idram, EasyPay and other terminals, ArCa app and ATMs, a number of banking apps, etc.
The company has assured that all technical support departments are securing high-quality service 24/7 to maintain continuous communications for Ucom subscribers.