13:38 | 17.03.20 | Նորություններ | 8312
Ucom ընկերությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որտեղ հայտնել է, որ ընկերության սպասարկման կենտրոնները ժամանակավորապես չեն աշխատի:
«Երեկ հայտարարել էինք, որ մի շարք սպասարկման կենտրոններ կշարունակեն գործել արտակարք գրաֆիկով, սակայն հաշվի առնելով կորոնովիրուսով վարակված քաղաքացիների թվաքանակի կտրուկ աճը, ինչպես նաեւ կարեւորելով մեր բաժանորդներին եւ աշխատակիցների առողջությունը` Ucom ընկերությունը որոշում է կայացրել այսօրվանից ժամանակավորապես դադարեցնել սպասարկման բոլոր սրահների աշխատանքը»:
Բացառության կարգով աշխատելու է ընկերության Հյուսիսային պողոտայում տեղակայված սպասարկման գլխավոր գրասենյակը հատուկ գրաֆիկով եւ պայմաններով՝
- Աշխատանքային ժամերն են ամեն օր ժամը 10:00-19:00:
- Բաժանորդները մուտք կարող են գործել սպասարկման սրահ միայն դիմակով:
- Բաժանորդները մուտքից առաջ պարտադիր ջերմաչափվելու են:
Ծառայությունների եւ սարքավորումների ձեռքբերումը ամբողջությամբ տեղափոխվել է առցանց հարթակ:
Վճարումները կարելի է իրականացնել uPay հավելվածի միջոցով, ինչպես նաեւ այլ հարթակներում` TelCell, Mobidram, Idram, EasyPay եւ այլ վճարման տերմինալներով կամ հավելվածներով, ArCa համակարգի բոլոր բանկոմատներով եւ հավելվածով, բանկային մի շարք հավելվածներով եւ այլն:
Ընկերությունում հավաստիացրել են, որ տեխնիկական աջակցման բոլոր բաժինները վերահսկում են ծառայությունների որակը 24/7 գրաֆիկով, որպեսզի բաժանորդները ունենան անխափան կապ:

Ucom сообщил, что центры обслуживания компании временно приостанавливают свою работу.
«Вчера мы сообщали, что ряд обслуживающих центров будет продолжать работу по определенному графику, однако, учитывая резкий рост числа зараженных коронавирусом граждан, а также, уделяя особое внимание здоровью и безопасности наших абонентов и сотрудников, компания Ucom приняло решение с сегодняшнего дня временно приостановить работу всех центров обслуживания».
Исключением является главный центр обслуживания, находящийся на Северном проспекте, который будет работать по специальному графику и условиям:
- Часы работы с 10:00 -19:00.
- Абоненты могут войти в центр обслуживания только в маске.
- Приобретение услуг и устройств полностью перемещено в онлайн платформу.
Приобретение услуг и устройств: https://shop.ucom.am/
Оплата услуг: https://www.ucom.am/pay
Оплату можно произвести через приложение uPay, а также на платформах TelCell, Mobidram, Idram, EasyPay и через другие терминалы оплаты или приложения, все банкоматы и приложения системы ArCa, ряд банковских приложений и т.д.
В компании заверили, что все отделы технического обслуживания контролируют качество услуг в режиме 24/7, чтобы у абонентов была бесперебойная связь.