13:52 | 08.11.19 | Նորություններ | 13414
Beeline-ն ավարտել է ընկերության պատմության մեջ ֆիքսված ցանցի ամենամեծ եւ նշանակալից արդիականացումը: 2019 թվականի տաս ամիսների ընթացքում ընկերությունն աշխատել է Երեւանում ինտերնետի արագությունը 50 անգամ բարձրացնելու ուղղությամբ:
Նախագիծը հաջողությամբ ավարտվել է նախատեսված ժամկետից շուտ, եւ այժմ Երեւանի շուրջ մեկ միլիոն բնակիչ կարող է օգտվել Beeline գերարագ ինտերնետից մինչեւ 100 Մբ/վ արագությամբ: Ընդհանուր առմամբ, արդիականացման նախագծում ներգրավված է եղել Beeline-ի շուրջ 1000 աշխատակից, ովքեր կատարելագործել են բազմաթիվ սարքավորումներ եւ լրացուցիչ տեղադրել ավելի քան 500 կմ մալուխ: Beeline-ի Մոնիտորինգի կենտրոնում լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում ընկերության ղեկավարությունը հայտարարել է նախագծի ավարտի մասին:
«Այժմ մենք գտնվում ենք Մոնիտորինգի կենտրոնում, որտեղից Beeline-ի մասնագետները վերահսկում են մեր ամբողջ ցանցի աշխատանքը: Կարելի է ասել, որ մենք գտնվում ենք մեր ցանցի սրտում, եւ այս բոլոր լարերը, անոթների նման հարյուր հազարավոր ընտանիքների տրամադրում են ֆիքսված կապ եւ ինտերնետ: Շատ հաճելի է գիտակցել, որ մեր ցանցն ամեն վայրկյան բազմաթիվ մարդկանց անխափան շփման հնարավորություն է ընձեռում: Կրկնակի հաճելի է, որ այժմ այս ցանցը դարձավ մի քանի անգամ ավելի հզոր»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել ընկերության բոլոր աշխատակիցներին այս նշանակալի իրադարձության կապակցությամբ: Լայնածավալ աշխատանքներ են տարվել. ավելի քան 500 կիլոմետր մալուխ է տեղադրվել Երեւանում, մինչդեռ Հայաստանը հյուսիսից հարավ մոտ 360 կմ է: Այժմ մեր ցանցը բավարարում է ժամանակակից բոլոր պահանջներին եւ պատրաստ է տրամադրել մեր հաճախորդներին նոր եւ համարձակ լուծումներ»,- ասել է Հայաստանում Beeline տեխնիկական բլոկի տնօրեն Մաքսիմ Լեւինը:
Beeline-ն այս նախագծի ավարտին նվիրված ակցիա է անցկացնում. բոլոր այն հաճախորդները, ովքեր մինչեւ տարեվերջ կմիանան Combo փաթեթներից մեկին, անկախ սակագնային պլանից, կստանան ինտերնետ հասանելիություն մինչեւ 100 Մբ/վ արագությամբ:

13:52 | 08.11.19 | News | 13357
Beeline has concluded the largest landline network modernization project in the company’s history. Over the first 10 months of 2019, Beeline worked towards increasing internet speed in Yerevan by 50 times.
The project has been completed ahead of the schedule and now the 1-million population of Yerevan can use Beeline’s 100MB/s internet.
“Here at the Monitoring Center Beeline’s specialists oversee the operation of our entire network. You could say it is the heart of the network, all these cables are like arteries securing landline connection and internet for hundreds of thousands of families. It feels great to know that our network makes it possible for so many people to communicate at any moment. It feels twice as good to know that the network has become several times better,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“I would like to thank everyone involved for this achievement. We have completed large-scale works: over 500km of cables was installed in Yerevan. For comparison, the territory of Armenia from north to south makes about 360 km. Now our network complies will all modern standards and it is ready to offer new, ambitious solutions to our subscribers,” said Beeline Armenia CTO Maksim Levin.
To mark the completion of the project, Beeline has launched a promotion: all subscribers who join Combo tariff plans before year-end will access internet of up to 100MB/s speed.