17:52 | 21.10.19 | Նորություններ | 9409
Շարունակելով Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի (ԳԱԿ) տասնամյակին նվիրված միջոցառումների շարքը՝ կենտրոնը ներկայացրել է Beeline-ի աջակցությամբ իրականացվող «Պատանի արվեստագետների հարթակ» նախագիծը:
«Գաֆէսճեան պատանեկան խորհրդի անդամները միշտ հանդես են գալիս հետաքրքրական եւ ստեղծագործ նախաձեռնություններով: «Պատանի արվեստագետների հարթակ» նախագիծը հրաշալի առիթ է պատանիների փոխշփման, նոր տաղանդների բացահայտման, կապերի հաստատման, նոր համատեղ նախագծերի ստեղծման եւ իհարկե Գաֆէսճեան պատանեկան խորհրդի նոր անդամներով համալրման առումով»,- նշել է Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի Գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Վահագն Մարաբյանը:
«Տաղանդներ ու հանճարներ հենց այնպես չեն հայտնվում, նրանց բոլորի կյանքում լինում է ինչ-որ մեկը, ով նրանց աջակցում է: Հաճելի է գիտակցել, որ այս պատանիների համար հենց մենք եւ Գաֆէսճեան կենտրոնը կլինենք այդ ինչ-որ մեկը, ով նրանց հնարավորություն կտա բացահայտել իրենց եւ մեծ հաջողությունների հասնել ապագայում»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Երկարաժամկետ համագործակցության շրջանակում կենտրոնում պարբերաբար անցկացվում են մանկապատանեկան, ընտանեկան եւ այլ կրթական ծրագրեր՝ ուղղված երեխաների ու պատանիների էսթետիկ դաստիարակությանը:

17:52 | 21.10.19 | News | 9665
Within the scope of the events dedicated to the 10th Anniversary of the Cafesjian Center for the Arts (CCA), the Center presented “Teen Artists Platform” project with the support of Beeline.
The necessity of teenage artists to self-express is very important. For this reason, the Cafesjian Teen Council has initiated a new platform, the purpose of which is to create opportunities for teenagers to present their art regardless of its type. The already selected teenage artists presented their portfolios during 20-30-minute presentations. A discussion will follow.
“The Cafesjian Teen Council members always initiate and implement interesting and creative projects. Teen Artists Platform is a great opportunity for teenagers to communicate, uncover new talents, network, create new joint projects, and of course become members of the Cafesjian Teen Council,” stated Vahagn Marabyan, Acting Executive Director of the Cafesjian Center for the Arts.
“Talents and geniuses don’t just appear. There are people in their lives who support them. It is very pleasant to realize that Beeline and the Cafesjian Center for the Arts will provide that support for these teenagers and give them the opportunity to discover themselves and be greatly successful in the future,” stated Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.