11:02 | 12.07.19 | Armenia Startup Academy-ի շրջանավարտները | exclusive 57022
Cerebrus-ը մշակում է արհեստական բանականության հիման վրա բիզնես անալիտիկ հարթակ, որը թույլ է տալիս բիզնեսներին ստանալ տեղեկատվություն, թե ինչպես է բիզնեսը գործում, կանխատեսումներ, թե ինչպես է այն գործելու մոտ ապագայում, ինչպես նաեւ գործնական տեղեկություններ բիզնեսի այս կամ այն առանցքային գործունեության ցուցանիշների բարելավման ուղղությամբ։
Հիմնադիրներն են Ռուբեն Համբարձումյանը (գործադիր տնօրեն) եւ Նարեկ Հայրապետյանը (տեխնոլոգիական գծով տնօրեն):
Ռուբեն Համբարձումյանի խոսքով, Cerebrus-ի թիրախում ամերիկյան փոքր եւ միջին բիզնեսներն են, որոնք գեներացնում են առնվազն $1 մլն տարեկան եկամուտ։
«Կա երեք տիպի անալիտիկա՝ բնորոշիչ (descriptive), կանխորոշիչ (predictive) եւ խորհրդատու (prescriptive)։ Ներկայիս անալիտիկ հարթակները հիմնականում կենտրոնացված են անալիտիկայի առաջին՝ ամենապարզ տիպի ապահովման վրա։ Cerebrus-ն առաջարկում է բոլոր երեքը՝ բիզնեսին ինտեգրելով արհեստական բանականություն»,- նշում է նա:
Armenia Startup Academy-ի աքսելերացիոն ծրագրին մասնակցությունը թիմին թույլ է տվել ձեռք բերել նոր կապեր եւ ամրապնդել ստարտափների վերաբերյալ գիտելիքները։
Առաջիկա մեկ տարում Cerebrus-ի թիմը ծրագրում է ունենալ նվազագույն կենսական մակարդակի պրոդուկտ, որը թույլ կտա այն թեստավորել արդեն իսկ առկա հաճախորդների համար, ինչին կհաջորդի սաղմնային ներդրման ստացումն առաջիկա տարվա համար։

11:02 | 12.07.19 | Armenia Startup Academy | exclusive 57149
Cerebrus makes AI-based business analytical platforms that enable enterprises to collect the data on how the business is faring, predictions on how it will develop in the near future, and the data required for improvement of key indicators of the business.
The startup was founded by Ruben Hambardzumyan (CEO) and Narek Hayrapetyan (CTO).
According to Hambardzumyan, Cerebrus targets small and medium U.S. businesses that generate at least USD 1m profit annually.
“There are three types of analytics: descriptive, predictive and prescriptive. Most analytical platforms focus on the first type, because it’s the easiest, but Cerebrus offers all three, integrating AI into business,” he said.
Ruben Hambardzumyan has told Itel.am that participation in the Armenia Startup Academy accelerator enabled the Cerebrus team to establish new connections and consolidate the knowledge of startups.
Hambardzumyan and Hayrapetyan plan to develop a minimum viable product within a year, which will allow them to test it for the existing customers, and then participate in seed fund raising.