«Իդրամ» վճարահաշվարկային համակարգը հանդես է եկել նոր տեսքով եւ հնարավորություններով՝ ներկայացնելով նորացված ու կատարելագործված բջջային հավելվածն ու կայքը։
Այս փոփոխությունները, ըստ Idram-ի տնօրեն Արսեն Քդենյանի, ավելի են համապատասխանում ամիսներ առաջ հայտարարված զարգացման բոլորովին նոր փուլին։
«Երկար տարիներ հայաստանյան շուկայում գործունեություն ծավալելու ընթացքում Idram-ը մշտապես եղել է էլեկտրոնային փողի ոլորտի առաջատարն ու լոկոմոտիվը։ Մենք փորձել ենք մի քայլ առաջ նայել ու մեր օգտատերերին առաջարկել միջազգային ստանդարտներին համապատասխան առաջադեմ ծառայություններ, որոնք ժամանակի հրամայականն են եղել։ Այսօր արդեն Idram-ը հասել է մի կետի, որից այն կողմ այլեւս անհրաժեշտ են ոչ միայն ներքին, այլ նաեւ արտաքին փոփոխություններ՝ մեր օգտատերերին առաջարկելու նոր գաղափարախոսություն եւ որակապես բոլորովին այլ մակարդակի միջավայր ու ծառայություններ, ուստի այս ամենը խիստ տրամաբանական շարունակությունն է անցած տարի հայտարարված փոփոխությունների՝ կապված նոր թվային հարթակի ստեղծման հետ»,- ասել է Արսեն Քդենյանը։
«Idram-ը դեռ ամիսներ առաջ հայտարարել էր IDBank-ի հետ համատեղ նոր թվային հարթակի ստեղծման մասին, որը հնարավորություն կտա օգտատերերին բջջային հավելվածի եւ վեբ ինտերֆեյսի միջոցով՝ միասնական հարթակում ստանալ եւ վճարահաշվարկային, եւ բանկային ծառայություններ, որոնք համապատասխանաբար առաջարկելու են Idram-ը, IDBank-ն ու հարթակի այլ գործընկերները:
Բացի այդ, բջջային հավելվածով հնարավոր է գործընկեր խանութներում եւ ռեստորաններում կատարել անհպում վճարումներ QR-կոդով, NFC-ի միջոցով՝ ստանալով ակնթարթային Cashback Idram-ի դրամապանակին։ Հարթակն ունի այլ առավելություններ եւս։
Idram-ը ներկայացրել է նաեւ նորացված ու կատարելագործված բջջային հավելվածն ու կայքը, որում ընդգրկված ծառայությունների ցանկն ու գործիքակազմը շարունակաբար համալրվելու են առաջիկա շաբաթների ընթացքում»,- ասված է հաղորդագրությունում։

12:52 | 26.04.19 | Новости | 11304
Расчетно-платежная система Idram предстала в новом облике - с новым усовершенствованным мобильным приложением и сайтом.
Данные изменения, по словам директора Idram Арсена Кденяна, более соответствуют кардинально новому, обьявленному ранее этапу развития.
«В течение долгих лет деятельности на армянском рынке Idram был лидером и локомотивом в сфере электронных денег. Мы всегда пытались смотреть на шаг вперед и предлагать нашим клиентам соответсвующие международным стандартам современные услуги. Сегодня Idram достиг того рубежа, после чего возникает необходимость не только внутренних, но и внешних изменений, которые представят нашим пользователям новую идеологию и качественно новые услуги. Следовательно, все это является логическим продолжением обьявленных в прошлом году преобразований, связанных с созданием новой цифровой платформы»,- отметил Арсен Кденян.
«Напомним, в прошлом году Idram совместно с IDBank-ом обьявил о создании новой цифровой платформы, которая позволит пользователям посредством мобильного приложения и веб-интерфейса получать и расчетно-платежные, и банковские услуги, предлагаемые соответсвенно Idram-ом, IDBank-ом и иными партнерами платформы.
Кроме того, с помощью мобильного приложения возможно оплачивать покупки бесконтактным образом по QR и NFC в партнерских магазинах и ресторанах, получая мгновенный кэшбек на кошелек Idram. Цифровая платформа дает множество других льгот.
Idram представил обновленное и усовершенствованное мобильное приложение и сайт, содержащие перечень услуг и инструментарий, которые будут дополняться в течение последующих недель»,- отмечается в сообщении.