13:19 | 22.04.19 | Նորություններ | 9115
Ucom ընկերությունը հանդես է եկել հեռուստատեսային ծառայության նոր՝ uTV Extra սակագնային պլանի առաջարկով։
Ամսական 4900 դրամով uTV Extra-ի բաժանորդները կվայելեն 120 հեռուստաալիքների որակյալ հեռուստաբովանդակությունը, որոնցից 22-ը` HD որակով։
«Այս առաջարկը կհետաքրքրի ոչ միայն IPTV ծառայության նոր բաժանորդներին, այլեւ uTV Select սակագնային պլանից օգտվողներին, որոնց փաթեթում ներառված է 54 հիմնական ալիք եւ ցանկացած մեկն ավելացնելու հնարավորություն։ Առանձին ալիքների հավելյալ վճարի դիմաց ներառումը եւ միանգամից 120 հեռուստաալիք օպտիմալ գնով վայելելն, անշուշտ, նույնիսկ համեմատելի չեն»,- նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Ընկերությունում նշել են, որ որակյալ մեդիա-բովանդակության տրամադրման եւ զարգացման ուղղությամբ Ucom-ն աշխատել է հիմնադրման օրվանից։ Ընկերությունն առաջինն էր Հայաստանում, որ տեղական սպառողին առաջարկեց աշխարհահռչակ բրենդերի միջազգային վարկանիշային ալիքներն իր ցանցում ինտերակտիվ ռեժիմով դիտելու հնարավորություն՝ հայ հեռուստադիտողին առաջինը ծանոթացնելով Catch-up, time-shift եւ այլ ինտերակտիվ հնարավորություններին: Ucom-ն առաջինը Հայաստանում գործարկեց «Տեսավարձույթ» (VoD) ծառայությունն՝ այս պահին շուկայի մյուս խաղացողների կողմից առաջարկվող դասական մոդելով:

Компания Ucom выступила с новым предложением телевизионной услуги: тарифным планом «uTV Extra».
Всего за 4900 драмов в месяц абоненты uTV Extra насладятся просмотром качественного телевизионного контента 120 каналов, 22 из которых в качестве HD.
«Данное предложение заинтересует не только новых абонентов услуги IPTV, но и абонентов тарифного плана uTV Select, в пакет каналов которого включено 54 основных телеканала и возможность добавления любых других по собственному усмотрению. Включение отдельных телеканалов за дополнительную плату и возможность насладиться просмотром сразу 120 телеканалов по оптимальной цене, безусловно, даже несопоставимо», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Добавим, что со дня своего основания компания Ucom старается предоставлять качественный медиа-контент и развивать это направление. Компания первая в Армении предложила местному потребителю возможность интерактивного просмотра международных рейтинговых телеканалов всемирно известных брендов, будучи первой, ознакомившей армянского телезрителя с такими интерактивными возможностями, как Catch-up, time-shift и т.д., Ucom первая в Армении задействовала услугу «Видеопроката» (VoD) по классической модели, предлагаемой в настоящее время другими участниками рынка.