Եվրասիական զարգացման բանկի (ԵԱԶԲ) խորհրդի նախագահ Անդրեյ Բելյանինովը սեպտեմբերի 6-ին հայտարարել էր, որ բանկը ծրագրում է Հայաստանում ներդրումները հասցնել մինչեւ $300 մլն եւ դիտարկում է Ucom-ում ներդրում կատարելու հնարավորությունը:
Itel.am-ի հարցմանն ի պատասխան՝ Ucom-ում հաստատել են, որ ԵԱԶԲ-ի հետ նման բանակցություններ ներկայում ընթանում են՝ ընդգծելով, որ խոսքը վարկային պարտավորության մասին է։
Ինչ վերաբերում է բանակցությունների ավարտի ժամկետներին, ապա դրանք հստակ չեն։
«Քանի որ Ucom-ը վերջին տարիներին Հայաստանի հեռահաղորդակցության ոլորտում կապիտալ ներդրումների ամենամեծ ծավալն է ապահովել, սակայն պլանավորում է շարունակական դարձնել ընկերության տեխնիկական աճը եւ հետագա զարգացումը՝ ներդնելով նոր տեխնոլոգիաներ, ֆինանսական միջոցների ներգրավման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները բնական են»,- նշել են ընկերությունում:

10:55 | 13.09.18 | News | exclusive 10822
Eurasian Development Bank (EDB) Management Board Chairman Andrey Belyaninov announced on September 6 that the bank plans to increase investment in Armenia, taking it up to USD 300m, and is considering investing in Ucom.
In response to Itel.am’s request, Ucom has confirmed they are negotiating with EDB and pointed out that the subject of the talks is a loan.
According to the company, it is yet unclear when the negotiations will be complete.
“Ucom has secured the largest capital investments in Armenia’s telecommunications industry over the last few years, but the company wants to make its technical development and growth continuous through introduction of new technologies, so the efforts aimed at attracting funds are natural,” Ucom said.