Եվրասիական զարգացման բանկի (ԵԱԶԲ) խորհրդի նախագահ Անդրեյ Բելյանինովը սեպտեմբերի 6-ին հայտարարել էր, որ բանկը ծրագրում է Հայաստանում ներդրումները հասցնել մինչեւ $300 մլն եւ դիտարկում է Ucom-ում ներդրում կատարելու հնարավորությունը:
Itel.am-ի հարցմանն ի պատասխան՝ Ucom-ում հաստատել են, որ ԵԱԶԲ-ի հետ նման բանակցություններ ներկայում ընթանում են՝ ընդգծելով, որ խոսքը վարկային պարտավորության մասին է։
Ինչ վերաբերում է բանակցությունների ավարտի ժամկետներին, ապա դրանք հստակ չեն։
«Քանի որ Ucom-ը վերջին տարիներին Հայաստանի հեռահաղորդակցության ոլորտում կապիտալ ներդրումների ամենամեծ ծավալն է ապահովել, սակայն պլանավորում է շարունակական դարձնել ընկերության տեխնիկական աճը եւ հետագա զարգացումը՝ ներդնելով նոր տեխնոլոգիաներ, ֆինանսական միջոցների ներգրավման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները բնական են»,- նշել են ընկերությունում:

10:55 | 13.09.18 | Новости | exclusive 12042
6 сентября президент совета Евразийского банка развития (ЕАБР) Андрей Белянинов сообщил, что банк планирует инвестировать в Армению до $300 млн и рассматривает возможность осуществить инвестиции в Ucom.
Отвечая на вопрос Itel.am, в Ucom подтвердили факт проведения переговоров с ЕАБР, подчеркнув, что речь идет о кредитном обязательстве.
Сроки завершения переговоров пока не зафиксированы.
«Ucom в последние годы обеспечила наибольший объем капиталовложений в телекоммуникационный сектор Армении, теперь компания планирует последовательно обеспечивать технический рост компании и дальнейшее развитие, внедряя новые технологии. В этом контексте работы по привлечению финансовых средств являются для компании естественным процессом», - отметили в Ucom.