11:18 | 07.07.15 | Ամենանորաձեւ IT գրասենյակները | exclusive 178981
Հարմարավետ գրասենյակը յուրաքանչյուր ընկերության հաջողության գրավականն է: Որքան լավն են գրասենյակային պայմանները, այնքան ավելի հեշտ եւ արդյունավետ է ստեղծագործելը:
Աշխարհում, որպես կանոն, տեխնոլոգիական ընկերություններն ունեն ամենանորարար գրասենյակները: Հայաստանում եւս, ՏՏ-ի զարգացմանը զուգահեռ , ավելանում է դրանց թիվը:
Itel.am-ը նոր շարք է սկսում, որում ներկայացնում է Հայաստանում գործող՝ նոր եւ համարձակ լուծումներով ՏՏ գրասենյակները:
Zangi ընկերության մշակած նույնանուն հավելվածը հնարավորություն է տալիս նույնիսկ շատ թույլ ինտերնետի դեպքում բարձրորակ վիդեո եւ աուդիո զանգեր իրականացնել, փոխանակվել ինտերակտիվ հաղորդագրություններով, լուսանկարներով եւ տեսանյութերով:
Հայ ծրագրավորողների մշակած հավելվածի Android եւ iOS տարբերակների ներբեռնումների ընդհանուր թիվն այսօր գերազանցում է 200 հազ-ը: Ներբեռնումների 50%-ը Հայաստանից է, մյուս կեսը՝ արտերկրից:
Zangi-ի գրասենյակը տեղակայված է Երեւանի կենտրոնում՝ Հյուսիսային պողոտայում:
Գրասենյակի պատուհաններն ամբողջովին ապակեպատ են
Բարձրահարկ շենքի վերին հարկում տեղակայված գրասենյակի բացօթյա պատշգամբը նայում է դեպի Ազատության հրապարակ
Zangi-ն այս շենք է տեղափոխվել մեկ տարի առաջ: Այս պահին ունի 25 աշխատող
Zangi-ում նախապատվությունը տալիս են Apple համակարգիչներին
Zangi-ում կարելի է գրել պատերին. վերջիններս ներկված են հատուկ ներկով եւ ծառայում են որպես գրատախտակ
Լուսային տեխնիկան կախված է դեպի ներքեւ՝ դրանով տալով նաեւ հարթության էֆեկտ: Դա հատկապես նկատելի է երեկոյան ժամերին` դրսից նայելիս
Zangi-ի բազկաթոռները բերված են Ֆրանսիայից, Steelcase ապրանքանիշի են եւ աշխատակիցների խոսքով՝ բավական հարմարավետ

11:18 | 07.07.15 | Самые стильные IT-офисы | exclusive 142444
Комфортабельный офис – залог успеха любой компании. Чем лучше офисные условия, тем легче и эффективнее протекает творческий процесс.
В мире, как правило, самые инновационные офисы принадлежат технологическим компаниям. С развитием области ИТ в Армении их число также увеличивается.
Itel.am запускает новую рубрику, в которой представляет IT-офисы, созданные на основе инновационных и смелых решений.
Одноименное приложение компании Zangi позволяет даже при самом слабом сигнале устанавливать высококлассное видео и аудиосоединение, обмениваться интерактивными сообщениями, фотографиями и видеозаписями.
Число загрузок двух версий программы армянских разработчиков для Android и iOS превышает 200 тысяч. 50% скачиваний зарегистрировано на территории Армении, остальные – за рубежом.
Офис Zangi расположился в центре Еревана – на Северном проспекте.
Все стены офиса – стеклянные
Балкон верхнего этажа высотного здания выходит на площадь Свободы
Zangi переехал сюда год назад. В настоящее время компания насчитывает 25 сотрудников
Предпочтение в Zangi отдают компьютерам Apple
В Zangi можно писать на стенах: они покрыты особой краской и служат в качестве своеобразных досок
Лампы, свисая вниз, создают эффект дополнительной плоскости. Это особенно заметно в вечерние часы, если заглянуть в окна офис с улицы
Кресла Steelcase в офис доставлены  из Франции и, по словам сотрудников, очень удобны
Перерыв на обед для сотрудников длится час, и они могут проводить его, в том числе, в офисной кухне, дизайн которой напоминает кафе