09:47 | 30.03.18 | Նորություններ | 16743
Վրաստանի կառավարությունում հավանություն են տվել Silknet ընկերության կողմից բջջային կապի օպերատոր Geocell-ի ձեռքբերմանը:
«Նոր մեծ միավորված ընկերությունը շուկային կառաջարկի նորարարական պրոդուկտներ»,- ասել է Վրաստանի առաջին փոխվարչապետ Դմիտրի Կումսիշվիլինի:
2018 թվականի հունվարի վերջին Silknet-ը հայտարարել էր Telia Company եւ Turkcell ընկերություններից բջջային կապի օպերատոր Geocell-ին ձեռք բերելու մասին: Գործարքի արժեքը կազմել է 153 միլիոն դոլար: Գնման համար անհրաժեշտ գումարը հատկացրել էր բանկային կոնսորցիումը՝ վրացական TVC Bank-ի գլխավորությամբ:
Silknet-ը ստեղծվել է 2010 թվականին՝ մի քանի ակտիվների միացման ճանապարհով եւ է Silk Road Group ընկերության սեփականությունն է:

09:47 | 30.03.18 | Новости | 16920
«Новая большая объединенная компания сможет предложить рынку инновационные продукты», - сказал первый вице-премьер Грузии Дмитрий Кумсишвили.
Silknet официально заявила о приобретении оператора мобильной связи Geocell у компаний Telia Company и Turkcell в конце января 2018 года. Стоимость сделки составила 153 миллиона долларов. Сумму на приобретение выделил банковский консорциум во главе с грузинским TBC Bank.
Silknet была создана в 2010 году путем объединения нескольких активов и является собственностью компании Silk Road Group.