13:17 | 14.12.17 | Նորություններ | 22077
Ֆեյսբուքի հետ կնքված համաձայնագրի արդյունքում՝ «Ռոստելեկոմ»-ի տվյալների կենտրոնում տեղակայվել են սոցցանցի սերվերները (cache)՝ հայ օգտատերերի համար հնարավոր դարձնելով բովանդակության գերարագ հասանելիությունը։
Ընկերությունում նշել են, որ Հայաստանում տեղակայված ֆեյսբուքյան սերվերների (cache) օգնությամբ «Ռոստելեկոմ»-ի բաժանորդները սոցիալական կայքի բովանդակության նկատմամբ առավել արագ եւ որակյալ հասանելիություն կստանան։
«Մեզ համար առաջնայինը մեր բաժանորդի պահանջմունքներն են եւ մեր ջանքերն ուղղված են նրանցից յուրաքանչյուրին բարձրակարգ ու ժամանակակից ծառայությունների տրամադրմանը։ Ֆեյսբուքի հետ համագործակցության արդյունքում բաժանորդների կողմից պահանջված բովանդակությունը տեղակայելով Հայաստանում գտնվող մեր տվյալների կենտրոնում, մենք էլ ավելի ենք բարելավում մատուցվող ծառայությունների որակը: Շարունակելու ենք մեր քաղաքականությունը Հայաստանում տեխնոլոգիական արդի նորույթներն ու լուծումները ներկայացնելու ուղղությամբ՝ մեր բաժանորդներին տրամադրելով լավագույն ծառայությունները»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

13:17 | 14.12.17 | Новости | 23244
По итогам соглашения, подписанного с Facebook, в центре обработки данных «Ростелеком» размещены серверы социальной сети (cache), которые обеспечат сверхскоростной доступ армянских пользователей к контенту.
В компании отметили, что благодаря серверам Facebook абоненты «Ростелеком» получат более быстрый и качественный доступ к контенту социальной сети.
«Первоочередным для нас являются требования наших абонентов, и наши усилия направлены на предоставление качественных и современных услуг. В результате сотрудничества с Facebook, разместив востребованный абонентами контент в нашем центре данных, мы улучшаем качество своих услуг. Мы продолжим свою политику по внедрению новейших технологических инноваций и решений, обеспечивая клиентов лучшими услугами»,- отметил генеральный директор  «Ростелеком-Армения» Айк Фарамазян.