13:17 | 14.12.17 | Նորություններ | 22077
Ֆեյսբուքի հետ կնքված համաձայնագրի արդյունքում՝ «Ռոստելեկոմ»-ի տվյալների կենտրոնում տեղակայվել են սոցցանցի սերվերները (cache)՝ հայ օգտատերերի համար հնարավոր դարձնելով բովանդակության գերարագ հասանելիությունը։
Ընկերությունում նշել են, որ Հայաստանում տեղակայված ֆեյսբուքյան սերվերների (cache) օգնությամբ «Ռոստելեկոմ»-ի բաժանորդները սոցիալական կայքի բովանդակության նկատմամբ առավել արագ եւ որակյալ հասանելիություն կստանան։
«Մեզ համար առաջնայինը մեր բաժանորդի պահանջմունքներն են եւ մեր ջանքերն ուղղված են նրանցից յուրաքանչյուրին բարձրակարգ ու ժամանակակից ծառայությունների տրամադրմանը։ Ֆեյսբուքի հետ համագործակցության արդյունքում բաժանորդների կողմից պահանջված բովանդակությունը տեղակայելով Հայաստանում գտնվող մեր տվյալների կենտրոնում, մենք էլ ավելի ենք բարելավում մատուցվող ծառայությունների որակը: Շարունակելու ենք մեր քաղաքականությունը Հայաստանում տեխնոլոգիական արդի նորույթներն ու լուծումները ներկայացնելու ուղղությամբ՝ մեր բաժանորդներին տրամադրելով լավագույն ծառայությունները»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

13:17 | 14.12.17 | News | 21207
According to the agreement signed between Rostelecom and Facebook, Facebook servers (cache) were installed at Rostelecom data center, which allows perfect availability of content for Armenian subscribers.
The company noted that Facebook servers installed in Armenia will help Rostelecom Armenian subscribers have faster and quality access to the content of this social network.
“We attach special importance to meeting the demands of our subscribers with all our efforts directed to providing all of them with high quality and modern services. The cooperation with Facebook allowed us to provide the most in-demand Facebook content at our data center in Armenia, helping us even more improve the quality of our services. We continue our strategy of introducing Armenia to modern technological solutions and novelties, providing our subscribers with the best services,” Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan said.