Հայաստանի զարգացման հիմնադրամը Joomag-ի հետ համագործակցության շնորհիվ կանցնի թվայնացման:
Հիմնադրամում հայտնել են, որ իրենց մարքեթիգի թիմն այսուհետեւ օգտագործելու է Joomag-ի տրամադրած առցանց գործիքները՝ Հայաստանի տնտեսության տարբեր ոլորտները բնութագրող ինտերակտիվ նյութեր ստեղծելու եւ տարածելու համար։
Թվային հրապարակումներից մի քանիսն արդեն հասանելի են:
«Միջազգային մասնագետների, ներդրողների, գործարարների շրջանում սա նյութերի տարածման, վերլուծությունների, հետադարձ կապի ապահովման արդյունավետ ու նորարար միջոց է, ինչն օգտակար կլինի հիմնադրամի մասնագետների եւ մեր ծրագրերով հետաքրքրվածների համար»,- նշել է հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արմեն Ավակ Ավակյանը։
«Մենք ցանկանում ենք մեր լուման ներդնել Հայաստանի թվայնացման գործում։ Սա կօգնի ավելի ինտերակտիվ կերպով ներկայացնել թվային նյութերը եւ լինել մրցակցային՝ թվային կոնտենտի դաշտում»,- նշել է Joomag ընկերության Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի տարածաշրջանային տնօրեն Տիգրան Բադալյանը։
Հիմնադրամում տեղեկացրել են, որ նոր հարթակի միջոցով ներկայում մշակվում են ներդրումային ծրագրեր, որոնք առաջիկայում կհրապարակվեն։
Joomag ընկերությունը հիմնադրվել է 2009-ին Սիլիկոնյան հովտում՝ 4 հայ ծրագրավորողների կողմից։ Այն համակողմանի լուծումներ է առաջարկում մեծ եւ փոքր բիզնեսներին՝ կոնտենտ մարքեթինգի, թվային հրատարակչության, վաճառքի խթանման եւ կորպորատիվ հաղորդակցության պահանջների բավարարման համար։
www.joomag.com թվային հարթակից օգտվում են Huffington Post, Cosmopolitan, Elle, Harper’s Bazaar, Vogue, Levi’s, IBM, KFC եւ ավելի քան կես միլիոն մեծ ու փոքր այլ բիզնեսներ՝ հրապարակումների առցանց ստեղծման, տարածման, վերահսկման եւ վաճառքի համար:

In cooperation with Joomag, Development Foundation of Armenia goes through digitalization.
According to DFA, the organization’s Marketing Team will use Joomag’s online tools to create and distribute interactive materials, representing various sectors of the Armenian economy.
Some of the digital publications are already available here.
“This is an effective and innovative way of sharing materials, analyzing and providing feedback for international specialists, investors, and businessmen, thus it will be useful for the DFA’s specialists and those interested in our projects,” CEO of DFA Armen Avak Avakian noted.
“We want to contribute to Armenia’s digitalization. This will help to interactively introduce digital content and be competitive in the digital field,” remarked Tigran Badalyan, Central and Eastern Europe Regional Director of Joomag.
The foundation informed that with the help of the new platform, the DFA team is currently developing investment projects that will also be released in the near future.
Joomag was founded in 2009 in the Silicon Valley by 4 Armenian programmers. Joomag is the all-in-one platform offering businesses, both large and small, a suite of integrated solutions for every content marketing, digital publishing, corporate communications, and sales engagement needs.
www.joomag.com is a powerful digital platform, used by Huffington Post, Cosmopolitan, Elle, Harper's Bazaar, Vogue, Levi's, IBM, KFC and more than half a million large and small businesses for online creation, distribution, tracking and selling.