14:03 | 17.10.17 | Նորություններ | 19856
Beeline-ի աջակցությամբ տպագրության է հանձնվել Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի պատմությունը ներկայացնող ծավալուն աշխատությունը:
Գրքի հեղինակը արվեստաբան Օպերային թատրոնի թանգարանի ղեկավար Սերգեյ Առաքելյանն է: Օպերային թատրոնի պատմությունն ամբողջացնող աշխատությունը մատենաշարի 18-րդ հատորն է: Գրքում ներկայացված է թատրոնի հիմնադրման նախապատմությունը:
«Beeline-ը մեծ տեղ է տալիս այն ամենին, ինչը օգնում է փոխել մարդկանց կյանքը դեպի լավը։ Եվ մենք քաջ գիտակցում ենք, թե որքան մեծ նշանակություն ունի այդ առումով դասական բարձր արվեստը։ Հայաստանում արվեստի նվիրյալների մասին փաստագրության ստեղծումը կարեւոր է նրանց ավանդի գնահատման տեսակետից։ Բացի այդ, նոր սերունդները այս գրքի շնորհիվ կկարողանան ուսումնասիրել Հայաստանում արվեստի զարգացման պատմությունը․ վստահ եմ, այս գիրքը կարող է ոգեշնչել եւ առաջնորդվել շատ երիտասարդ արվեստագետների»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

14:03 | 17.10.17 | Новости | 17937
При поддержке Beeline передана на печать объемная работа, представляющая историю Национального Академического театра оперы и балета имени Ал. Спедиаряна.
Автор работы – искусствовед, руководитель музея Оперного театра Сергей Аракелян. В книге представлена предыстория создания театра.
«Beeline уделяет большое внимание всему тому, что помогает изменить жизнь людей к лучшему. И мы прекрасно осознаем, какое важное значение в этом смысле имеет высокое классическое искусство. Составление фактографии о людях, преданных искусству в Армении, важно с точки зрения оценки внесенного ими вклада. Кроме того, благодаря этой книге новое поколение сможет изучить историю развития искусства в Армении: уверен, что эта книга может воодушевить многих молодых искусствоведов и стать для них ориентиром»,- отметил генеральный директор Beeline  в Армении Андрей Пятахин.