17:23 | 02.10.17 | Նորություններ | 25858
Այսօր մեկնարկել է Մանկական զարգացման հիմնադրամի, Beeline-ի եւ PicsArt-ի համատեղ՝ «Նոր տեխնոլոգիաները համայնքի զարգացման գործում» ծրագիրը, որի նպատակն է նպաստել Հայաստանի համայնքների զարգացմանը՝ օգտագործելով նոր տեխնոլոգիաները:
Ծրագրին իր աջակցությունն է ցուցաբերել նաեւ TSD ընկերության հայաստանյան գրասենյակը:
Մասնակիցները լուսանկարելու են իրենց համայնքների խնդիրները եւ PicsArt հավելվածի միջոցով պատկերելու են այդ խնդիրների լուծումները: Նկարները տարածվելու են սոցիալական ցանցերում՝ համապատասխան հեշթեգերով, որից հետո կազմակերպվելու է նկարների ցուցահանդես:
«Beeline-ի համար այս ծրագիրն արժեքավոր է մի քանի պատճառով։ Նախ, որպես հեռահաղորդակցության ոլորտում աշխատող ընկերություն՝ մենք ամեն կերպ խրախուսում ենք երիտասարդության շրջանում թվային տեխնոլոգիաների տարածումը։ Բացի այդ, որպես սոցիալապես պատասխանատու ընկերություն՝ մենք ուրախ ենք, որ նոր սերունդն օգտագործում է ժամանակակից տեխնոլոգիաները մեր երկրում կյանքն ավելի լավը դարձնելու համար»,-նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Ծրագրի արդյունքում հնարավոր կլինի ոչ միայն զարգացնել նոր տեխնոլոգիաներ օգտագործելու երեխաների հմտություններն, այլեւ պետական եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների ուշադրությունը հրավիրել համայնքում առկա խնդիրների վրա:

17:23 | 02.10.17 | Новости | 26347
Совместная программа Фонда детского развития, Beeline и Picsart «Новые технологии в развитии общин» была запущена сегодня. Целью программы является содействие развитию общин Армении с использованием новейших технологий.
Программу поддержал также офис компании TSD в Армении.
Участники будут фотографировать проблемы своих общин и с помощью приложения PicsArt изображать их решения. Фотографии будут распространяться в социальных сетях с соответствующим хэштегом, после чего будет организована выставка этих фотографий.
«Для Beeline данная программа важна по нескольким причинам. Во-первых, как компания, работающая в сфере телекоммуникаций, мы всячески поощряем распространение цифровых технологий среди молодежи. Кроме того, как социально ответственная компания, мы рады, что новое поколение использует современные технологии для улучшения жизни в нашей стране»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Благодаря программе станет возможно не только развивать навыки детей по использованию новейших технологий среди детей, но и привлекать внимание государственных и местных органов самоуправления к имеющимся в общине проблемам.