17:23 | 02.10.17 | Նորություններ | 25858
Այսօր մեկնարկել է Մանկական զարգացման հիմնադրամի, Beeline-ի եւ PicsArt-ի համատեղ՝ «Նոր տեխնոլոգիաները համայնքի զարգացման գործում» ծրագիրը, որի նպատակն է նպաստել Հայաստանի համայնքների զարգացմանը՝ օգտագործելով նոր տեխնոլոգիաները:
Ծրագրին իր աջակցությունն է ցուցաբերել նաեւ TSD ընկերության հայաստանյան գրասենյակը:
Մասնակիցները լուսանկարելու են իրենց համայնքների խնդիրները եւ PicsArt հավելվածի միջոցով պատկերելու են այդ խնդիրների լուծումները: Նկարները տարածվելու են սոցիալական ցանցերում՝ համապատասխան հեշթեգերով, որից հետո կազմակերպվելու է նկարների ցուցահանդես:
«Beeline-ի համար այս ծրագիրն արժեքավոր է մի քանի պատճառով։ Նախ, որպես հեռահաղորդակցության ոլորտում աշխատող ընկերություն՝ մենք ամեն կերպ խրախուսում ենք երիտասարդության շրջանում թվային տեխնոլոգիաների տարածումը։ Բացի այդ, որպես սոցիալապես պատասխանատու ընկերություն՝ մենք ուրախ ենք, որ նոր սերունդն օգտագործում է ժամանակակից տեխնոլոգիաները մեր երկրում կյանքն ավելի լավը դարձնելու համար»,-նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Ծրագրի արդյունքում հնարավոր կլինի ոչ միայն զարգացնել նոր տեխնոլոգիաներ օգտագործելու երեխաների հմտություններն, այլեւ պետական եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների ուշադրությունը հրավիրել համայնքում առկա խնդիրների վրա:

17:23 | 02.10.17 | News | 24780
Child Development Foundation, Beeline and PicsArt launched “New Technologies for the Development of Communities” program today, aimed at using innovative technologies for boosting the development in Armenian communities.
The Armenian office of TSD company is among supporters of this project.
The participants will take pictures of problematic issues in their communities and illustrate their solutions through PicsArt app. The pictures with the relevant hashtag will be disseminated via various social networks. This will be followed by a photo exhibition.
“Beeline attaches special importance to the project for several reasons. As a telecommunications operator, we have always encouraged the application of digital technologies by the youth. Taking into consideration our social responsibility, we are also happy to see young generation accessing latest technologies and making this country a better place,” Beeline Armenian CEO Andrey Pyatakhin said.
The project will allow to teach children new skills for using digital technologies, as well as draw the attention of state and local authorities to current issues in Armenian communities.