15:43 | 27.09.17 | Նորություններ | 22111
Սեպտեմբերի 29-ին Մերգելյան ինստիտուտի տարածքում կմեկնարկի 13-րդ ամենամյա ԴիջիԹեք տեխնոլոգիական ցուցահանդեսը:
Ցուցահանդեսի կազմակերպիչ՝ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը, պլատինե հովանավոր՝ Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը եւ հովանավոր՝ «Արփինետ» ընկերության տնօրեն Արմեն Մուրադյանն այսօր տեղեկացրել են, որ ցուցահանդեսում կներկայացվեն հայկական տեխնոհսկաների, նորաստեղծ ընկերությունների ու անգամ դպրոցականների նորարար պրոդուկտները:
Կանցկացվի ռոբոտների 10-րդ առաջնությունը, եռաչափ մոդելավորման մրցույթ եւ այլն:
ԴիջիԹեքն այս տարի աննախադեպ կլինի միջազգային ընկերությունների եւ պատվիրակությունների մասնակցությամբ ու լայն աշխարհագրությամբ:
Գործում է նաեւ DigiTec Expo հավելվածը, որը կօգնի կողմնորոշվել ԴիջիԹեքի բոլոր միջոցառումներում:
«Այն բոլոր նորարարական առաջարկները, որոնց մասին Ucom ընկերությունը հայտարարել է նախորդ տարվա ԴիջիԹեքին, այս տարի արդեն հասանելի են զանգվածային շուկայի համար: Դրանք են U!Pay վիրտուալ դրամապանակը, MediaRoom շարժական հեռուստատեսությունը, U!Cloud ամպային լուծումները եւ այլն: Այս տարի Ucom-ը հանդես է գալիս հեղափոխական` «Ունիվերսալ Պլյուս» առաջարկով՝ մեր բաժանորդներին ընձեռելով բացառիկ հնարավորություն մեկ SIM-քարտում համատեղելու երկու հեռախոսահամար՝ հայկական եւ ռուսական. հայկական համարը` Հայաստանում օգտագործելու համար, ռուսականը՝ Ռուսաստանում: Նմանօրինակ առաջարկների աշխարհագրությունն ընդլայնվելու է՝ Ucom-ին դարձնելով իրապես համահայկական օպերատոր»,- նշել է ԴիջիԹեքի պլատինե հովանավոր, Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:

15:43 | 27.09.17 | News | 20263
The 13th annual DigiTec technological exhibition will kick off on September 29 at Mergelyan Institute in Yerevan.
Director of the expo organizer Union of the Information Technology Enterprises (UITE) Karen Vardanyan, General Director at platinum sponsor Ucom Hayk Yesayan, and Director of sponsor company Arpinet Armen Muradyan informed today that the expo will feature innovative products from Armenian tech giants, startups, and even school students.
DigiTec will hold the 10th robot contest, a 3d modeling competition, etc.
This year the exhibition will have the unprecedented number of international participants, delegations, as well as countries involved.
The DigiTec Expo app is available, serving as a guide among many events of the expo.
“All innovative offers that Ucom announced at the previous DigiTec are already accessible in the general market. They are the U!Pay virtual wallet, MediaRoom mobile TV, U!Cloud solutions, etc. This year Ucom brings a revolutionary Universal Plus offer that allows our customers to have two numbers on one SIM card, Armenian and Russian. The former is to be used in Armenia and the latter – on the territory of Russia. We’ll prepare more options for similar offers in terms of geography to make Ucom a truly Pan-Armenian operator,” said Hayk Yesayan, Director General of Ucom, the expo’s platinum partner.