Հայաստանում հիմնադրված՝ մարդկային ռեսուրսների կառավարումը դյուրացնող համակարգ մշակած Teamable ընկերությունը հայտարարել է True Ventures-ի ղեկավարությամբ $5 մլն ներդրում ստանալու մասին:
Ընկերության հիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Լաուրա Բիլազարյանը հայտարարել է, որ ստացված ներդրումն օգտագործվելու է Teamable-ի տվյալների շարժիչը կատարելագործելու (data engine), ալգորիթմները բարելավելու եւ վաճառքների ու մարքեթինգի ավելի մեծ թիմ հավաքագրելու նպատակով:
Teamable-ի ծրագրային ապահովումներն օգնում են ընկերություններին որակյալ թիմ կազմել եւ կառավարել արդեն առկա մարդկային ռեսուրսները: Ընկերությունն օգտագործում է արհեստական բանականության ալգորիթմներ՝ գործատուին առաջարկելով հարմար թեկնածուներ՝ հիմնված պահանջների, փորձառության եւ այլ գործոնների վրա:

16:27 | 12.04.17 | Новости | 52785
Компания Teamable, которая разработала систему по упрощению управления человеческими ресурсами, заявила о получении инвестиций в размере $5 млн под руководством True Ventures.
Основатель и исполнительный директор компании Лаура Билазарян заявила, что полученные инвестиции будут направлены на совершенствование подсистемы хранения (data engine), улучшение алгоритмов и создание укрупненной команды маркетинга и продаж.
Программное обеспечение Teamable помогает компаниям в создании качественной команды и в управлении уже имеющимися человеческими ресурсами. Компания использует алгоритмы искусственного интеллекта, предлагая работодателю удобных кандидатов, основываясь на требованиях, опыте и других факторах.