11:34 | 07.03.17 | Նորություններ | 9894
Ամերիկյան Y Combinator աքսելերատորը սկսել է հայտերի ընդունումը Startup School անվճար օնլայն կրթական ծրագրին մասնակցելու համար:
Y Combinator-ի բլոգում տեղադրված հայտարարության համաձայն՝ ծրագիրը կմեկնարկի ապրիլի 5-ին եւ իրենից կներկայացնի դասախոսությունների 10-շաբաթյա ծրագիր:
Ամեն երեքշաբթի դասախոսություն կարդացողների թվում կլինեն WhatsApp-ի, Stripe-ի, Reddit-ի, Twitch-ի, Quora-ի, Facebook-ի եւ այլ հաջողակ ընկերությունների հիմնադիրներն ու ղեկավարները: Նրանք կկիսվեն գաղափարի որոնման, ստարտափի մեկնարկի, նոր օգտատերերի ներգրավման, ներդրումների իրենց փորձով:
Դասախոսությունները հասանելի կլինեն ծրագրի կայքում: Y Combinator-ը նաեւ առանձին բաժին կունենա նրանց համար, ովքեր արդեն իսկ աշխատում են սեփական նախագծերի վրա: Գրանցումից հետո ձեւավորված խմբերին կուղղորդեն մենթորներ, որոնք կընտրվեն աքսելերատորի շրջանավարտներից:
Գրանցված մասնակիցների համար շաբաթը մեկ անգամ մենթորները նաեւ լրացուցիչ օնլայն խորհրդատվություն կտրամադրեն:

11:34 | 07.03.17 | News | 9178
According to the announcement on Y Combinator blog, the 10-week massively open online course (MOOC) will kick off on April 5.
These lectures will be delivered every Tuesday by founders and managers of WhatsApp, Stripe, Reddit, Twitch, Quora, Facebook and other successful companies. They will share their experience in searching ideas, starting a startup, involving new users and attracting investments.
The lectures will be available on Startup School web page. Y Combinator will also have a special section for those already working on their own projects. The groups, formed after the signed up, will be led by mentors, chosen from the graduates of the accelerator.
The mentors will provide the registered participants with additional online consultations once a week.