13:53 | 30.12.16 | Նորություններ | 26365
2016թ. ընթացքում շարժական կապի ծածկույթի ընդլայնման ու արդիականացման նպատակով Ucom ընկերությունը նոր կայաններ է գործարկել ոչ միայն մայրաքաղաքում, այլեւ Հայաստանի տարբեր մարզերում:
Այս տարվա աշխատանքների արդյունքում 4G+ ցանցը հասանելի է Երեւանում, ընդ որում նաեւ՝ Երեւանի մետրոպոլիտենում, Ծաղկաձոր քաղաքում, Երեւանից Վաղարշապատ ձգվող հատվածում ու ճանապարհին, նաեւ՝ այդ տիրույթի գյուղերում, Վաղարշապատում, Գավառում, Մարտունիում եւ հարակից տարածքներում տեղակայված գյուղերում, ինչպես նաեւ՝ այդ տիրույթի ճանապարհներին:
Գեղարքունիքի մարզում նոր ցանցը հասանելի է Գանձակ, Կարմիրգյուղ, Սարուխան, Լանջաղբյուր, Լիճք, Վերին Գետաշեն, Վարդաշեն, Աստղաձոր, Զոլաքար, Վարդենիկ եւ հարակից տարածքում գտնվող այլ գյուղերում: Իսկ Արմավիրի մարզում նոր ցանցից հնարավոր է օգտվել Հայթաղ, Գեղակերտ, Հովտամեջ, Արշալույս, Ծակգյուղ, Արտիմետ, Զվարթնոց, Փարաքար, Մուսալեռ, Հայանիստ, Խաչփառ, Հովտաշատ, Զորակ, Դաշտավան եւ հարակից տարածքում գտնվող գյուղերում:
«Ամբողջ տարվա կտրվածքով, ինչպես նաեւ այս ձնառատ օրերին մեր տեխնիկական անձնակազմը շարունակել է աշխատել ցանցի արդիականացման ուղղությամբ, ընդ որում՝ բավականին վտանգավոր պայմաններում, սակայն այս ամենն արվել է մեր բաժանորդների գոհունակությանն արժանանալու համար», - ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն՝ Հայկ Եսայանը:
3G ցանցը նույնպես արդիականացվել է Շիրակի մարզում, մասնավորապես՝ Արթիկ, Մարալիկ, Թալին, Սառնաղբյուր, Մուսայելյան, Հարթաշեն համայնքներում: Արդիականացում է տեղի ունեցել նաեւ Վայոց ձորի մարզում՝ Ջերմուկ, Կեչուտ, Հերմոն, Գողթանիկ, Արատես, Կարմրաշեն համայնքներում եւ վերջիններս իրար միացնող միջհամայնքային ճանապարհին: Արագածոտնի մարզում ցանցի բարելավման աշխատանքներն ավարտվել են Ապարանում, Մելիքգյուղում, իսկ Տավուշի մարզում՝ Դիլիջանի թունելում եւ Սեւանից դեպի Դիլիջան տանող ամբողջ ճանապարհի երկայնքով:

13:53 | 30.12.16 | Новости | 26557
В течение 2016 года с целью расширения и модернизации своей мобильной сети компания Ucom устанавливала новые станции не только в столице, но и в разных регионах Армении.
В результате сеть 4G+ доступна в Ереване, причем, и в ереванском метрополитене, в городе Цахкадзор, на протяжении всего отрезка и всей дороги Ереван-Вагаршапат, а также в деревнях этой зоны, в самом Вагаршапате, в Гаваре, Мартуни и в прилегающих к ним деревнях, а также на дорогах данной зоны.
В области Гегаркуник новая сеть доступна в деревнях и селах Гандзак, Кармиргьюх, Сарухан, Ланджахбьюр, Личк, Верхний Геташен, Вардашен, Астхадзор, Золакар, Варденик и в других окрестных деревнях. В Армавирской области можно воспользоваться новой сетью в деревнях и селах Айтах, Гегакерт, Овтамедж, Аршалуйс, Цакгьюх, Артимет, Звартноц, Паракар, Мусалер, Айанист, Хачпар, Овташат, Зорак, Даштаван и в других окрестных деревнях.
«На протяжении всего года, в том числе и в эти снежные дни, наш технический персонал продолжал работу по модернизации сети - зачастую в крайне опасных условиях. Все это делалось с целью удовлетворения наших абонентов», - отметил генеральный директор Ucom Айк Есаян.
Сеть 3G также модернизирована в Ширакском регионе, в частности, в общинах Артик, Маралик, Талин, Сарнахбьюр, Мусаелян, Арташен.
Проведены работы по модернизации и в Вайоц Дзоре: в Джермуке, Кечуте, Гермоне, Гохтанике, Аратесе, Кармрашене, и на межобщинных дорогах. Работы по улучшению сети были проделаны и в регионе Арагацотн: в Апаране, Меликгьюхе, а в Тавушской области - в тоннеле Дилижана и на протяжении всего дорожного полотна от Севана до Дилижана.