17:14 | 02.12.16 | Նորություններ | 13032
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն աջակցում է Սիրիայի քաղաքացիական պատերազմի հետեւանքով հայրենադարձված` հաշմանդամություն ունեցող հայ երեխաներին:
Վերջիններս մինչեւ հայրենիք ժամանելը գտնվել են Հալեպում գործող «Արեւիկ» կենտրոնի հոգածության ներքո։ Հայաստանում նրանց համախմբել է «ՀԱԼԷՊ» հայրենակցական բարեսիրական հասարակական կազմակերպությունը, որի նախաձեռնությամ երկու տարի առաջ բացվել է «Արեւիկ-Հայաստան»-ը:
«Արեւիկ-Հայաստան»-ն անվճար հիմունքներով հոգեբանական աջակցություն է տրամադրում մտավոր եւ ֆիզիկական խնդիրներ ունեցող սիրիահայերին: Կենտրոնում կազմակերպվում են ուսուցողական դասընթացներ մաթեմատիկա, նկարչություն, երաժշտություն, ֆիզիկական պատրաստվածություն առարկաներից:
««Արեւիկ-Հայաստան» կենտրոնի մասնագիտական թիմին հաջողվում է թեթեւացնել խնդիրներ ունեցող սիրիահայ մեր հայրենակիցների առօրյան եւ նրանց առավելագույնս ներգրավվել հասարակական կյանքում»,- ասված է հաղորդագրությունում:

17:14 | 02.12.16 | Новости | 13257
ВиваСелл-МТС помогает армянским детям с инвалидностью, репатриировавшимя в Армению из-за войны в Сирии.
До прибытия в Армению они находились под попечением действующего в Алеппо центра «Аревик». В Армении их опекой занимается действующая в Армении общественная организация «Алеппо», по инициативе которой два года назад был открыт центр «Аревик-Армения».
«Аревик-Армения» на бесплатной основе предоставляет психологическую помощь сирийским армянам с особыми потребностями. В центре организуются учебные курсы по математике, рисованию, музыке и физической подготовке.
«Профессиональной команде центра «Аревик-Армения» удается облегчить быт наших сирийских соотечественников, имеющих определенные проблемы, и максимально вовлечь из в общественную жизнь», - говорится в сообщении.