17:16 | 08.11.16 | Նորություններ | 12255
Գյումրիում մեկնարկել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի եւս մեկ նախաձեռնություն, որն ուղղված է Հայաստանի մարզերում երաժշտական կրթության զարգացմանը։
Մարզային այցելությունների ընթացքում կանցկացվեն վարպետության դասեր «Անկախության սերունդ» համահայաստանյան երիտասարդական նվագախմբի երաժիշտների հետ։
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն աջակցում եւ խրախուսում է երաժշտական նվագախմբին՝ իր օգտաշահ ու բարի առաքելությունն իրականացնելու գործում: Ողջունելի է նվագախմբի ձգտումը՝ կանգ չառնել ձեռքբերածով եւ շարունակել երաժշտարվեստի տարածումը հանրության, եւ հատկապես՝ երիտասարդության շրջանում: Այդ ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներից հատկապես կարեւորվում է մարզերում բնակվող երիտասարդ երաժիշտներին իրենց ոլորտներում կատարելագործվելու հնարավորության ընձեռումը: Այսօրինակ ծրագրերը նպաստում են երաժշտարվեստի ոլորտի սերնդափոխությանը՝ խթանելով նվագարանների գեղարվեստական առանձնահատկություններում ազգային ինքնության տարրերի հետագա զարգացումը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:16 | 08.11.16 | Новости | 12588
В Гюмри стартовал еще один совместный проект ВиваСелл-МТС и Государственного молодежного оркестра Армении, который направлен на развитие музыкального образования в регионах страны.
В ходе региональных визитов пройдут мастер-классы с участием музыкантов всеармянского молодежного оркестра «Поколение независимости».
«ВиваСелл-МТС поддерживает и поощряет молодежный оркестр в осуществлении его полезной и доброй миссии. Похвально стремление оркестра не останавливаться на достигнутом и продолжать распространение музыкального искусства среди общества, особенно, среди молодежи. Среди проводимых в данном направлении работ особенно важно предоставлять живущим в марзах молодым музыкантам возможность совершенствоваться в своей сфере. Подобные программы способствуют смене поколений в музыке, позволяя национальным элементам развиться в будущем», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.