13:10 | 14.09.16 | Նորություններ | 14606
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի աջակցման հիմնադրամի համագործակցությունը շարունակվում է:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ 2014-ից առ այսօր մայրաքաղաքում եւ Հայաստանի մարզերում հիմնադրամն իրականացրել է ավելի քան 70 միջոցառում: Մինչեւ տարեվերջ կկազմակերպվի եւս 23 միջոցառում:
Միջոցառումների մուտքը եղել է ազատ:
Նախագծի շրջանակում, Օպերային թատրոնի սիմֆոնիկ նվագախմբի երաժիշտների եւ մեներգիչների մասնակցությամբ հերթական համերգներ են կայացել Շիրակի մարզի Վահրամաբերդ գյուղում եւ Արագածոտնի մարզի Ուշի գյուղում:
«Կան իրադարձություններ, որոնք առաջին հայացքից կարող են սովորական գնահատվել, սակայն դրանց իրական ազդեցությունը դրսեւորվում է հետագա կյանքում: Այս ծրագրով մենք ձգտում ենք լուծել կարեւոր խնդիր. Օպերային երաժշտարվեստը հասանելի դարձնել մարզերում բնակվող մեր հայրենակիցներին եւ երեխաներին սովորեցնել գեղեցիկ մտածել: Ուզում եմ հավատալ, որ այն միջոցառումները, որոնք իրականացվել են 2014-ից, որպես հետագիծ՝ իրենց դրական ազդեցությունը կթողնեն մատաղ սերնդի գիտակցության մեջ»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

13:10 | 14.09.16 | Новости | 14676
Сотрудничество ВиваСелл-МТС и фонда поддержки Национального академического театра оперы и балета им. Спендиаряна продолжается.
При поддержке ВиваСелл-МТС с 2014 года по сей день в столице и марзах Армении фонд осуществил более 70 мероприятий. До конца года будет проведено еще 23 мероприятия.
Вход был свободным на все мероприятия.
В рамках программы состоялись очередные выступления симфонического оркестра и солистов Оперы в селе Ваграмаберд Ширакского марза и в селе Уши марза Арагацотн.
«Бывают события, которые на первый взгляд могут казаться обычными, однако их реальное воздействие проявляется в будущем. Этой программой мы хотим решить важную задачу: сделать оперную музыку доступной для наших соотечественников, проживающих в марзах, и научить детей мыслить красиво. Хочется верить, что мероприятия, которые осуществляются с 2014 года, оставят свой положительный след в сознании молодого поколения», - сказал генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.