15:10 | 10.08.16 | Նորություններ | 65854
Hy Pictures մեդիա արտադրող հայաստանյան ընկերությունն իր «ՆոլաԼենդ» նախագծով զբաղեցրել է 3-րդ հորիզոնականը Վաշինգտոնում կայացած World Startup Cup 2016-ի եզրափակչում:
Առաջին հորիզոնականը զբաղեցրել է Մարոկկոն ներկայացնող GoMobile-ը, իսկ երկրորդ տեղում երաժշտություն հեռարձակող Patari ստարտափն է (Պակիստան):
Hy Pictures-ը հիմնադրվել է որպես ֆիլմ արտադրող ընկերություն եւ համապրոդյուսեր դարձել մի շարք ֆիլմերի, որոնցից է Վահրամ Մխիթարյանի «Կաթնեղբայրը»: Այժմ ընկերության նախագծերը հիմնականում տրանսմեդիա ուղվածության են:
«ՆոլաԼենդ»-ի առաջին փուլը հայկական գրականության վրա հիմնված երեք գրաֆիկական նովելների արտադրությունն է: Թիմը բնորոշում է իր նախագիծը որպես հայ գրականության կոմիքսիֆիկացում:
Կոմիքսները լույս են տեսնելու երեք լեզուներով` արեւելահայերեն, արեւմտահայերեն եւ անգլերեն: Առաջնային թիրախում հայաստանցի եւ սփյուռքահայ երիտասարդներն են, իսկ որպես հետագա զարգացում նախատեսում են ներգրավել նաեւ այլ երկրների պատանիներին:
Վաշինգտոնում հայկական պատվիրակության կազմում են եղել նաեւ Armenia StartUp Cup 2015թ. գլխավոր հովանավոր «Այ Էյ Բի» բիզնեսի միջազգային ակադեմիան, հայկական ստարտափներ եւ ձեռնարկատիրական էկոհամակարգի ներկայացուցիչներ, հրեշտակ ներդրողներ, վենչուրային մասնագետներ եւ այլն:

15:10 | 10.08.16 | News | 66423
HY Pictures Armenian media production company became the third with its NolaLand project during World Startup Cup 2016 Finals in Washington.
Representing Morocco, GoMobile is the first and Pakistani Patari music broadcasting startup is the second.
Hy Pictures was founded as a film producing company and became co-producer for a number of films including “Katnexbayr” by Vahram Mkhitaryan. Now the company's projects are mostly transmedia inclined.
The first stage of NovaLand is production based on 3 pieces of Armenian literature. The team describes its project as comicsification of Armenian literature.
The comics will be aired in 3 languages- Western Armenian, Eastern Armenian and English. Armenian young people and those from diaspora are the target of the project: involvement of other countries’ youth is planned as well.
The Armenian Delegation included the main sponsor of Armenia StartUp Cup 2015 IAB International Academy of Business, Armenian startups and entrepreneurs from various sectors, angel investors and venture capitalists.