11:50 | 08.07.16 | Նորություններ | exclusive 8549
Հայկական ARLOOPA ընկերությունը մշակել է 3D անիմացիաներով եւ տեսանյութերով լրացված իրականության (Augmented Reality) լուծում` ֆիզիկայի դասագրքի համար:
ARLOOPA-ից Itel.am-ին փոխանցել են, որ լուծման դեմո տարբերակը ներկայացվել է ավստրիական դպրոցներում՝ AMLOGY գործընկեր ընկերության կողմից:
«Մեկ ամիս է` ինչ լուծումը ներկայացվում է դպրոցներում, եւ հաշվի առնելով առկա հետաքրքրությունը՝ ենթադրվում է, որ շուտով այն կմտնի դասապրոցես: Նպատակն է, որ լրացված իրականությունը կրթական ծրագրերում հեղափոխություն գործի: Սա հնարավորություն կտա, որ նոր տեխնոլոգիաների միջոցով դասապրոցեսը դառնա ավելի հետաքրքիր եւ ինտերակտիվ»,- նշել են Arloopa-ում:
Ի դեպ, App Store-ից եւ Google Play-ից ներբեռնելով հավելվածը, հնարավոր է յուրաքանչյուր պահի փորձարկել եւ տեսնել գրքերի էջերին կցված 3D անիմացիաները եւ տեսանյութերը: Գիրքը հնարավոր է սքան անել համակարգչի էկրանից կամ տպագրված վիճակում (տպել էջ 1, տպել էջ 2):

11:50 | 08.07.16 | News | exclusive 8890
ARLOOPA told Itel.am that the demo version of the solution is presented in Austrian schools by AMLOGY partner company.
“It’s been a month since the solution has been presented in the schools and taking into consideration its popularity we assume it will be included in the syllabus soon. Augmented Reality aims to revolutionize the education process, It will give opportunity to make the lessons more interesting and interactive with the help of information technologies”, ARLOOPA’s representative said.
By the way, downloading the app from App Store and Google Play you can see the 3D animations and videos from the textbook pages at any time. It is possible to scan the book from a smartphone screen or hard copy. (print page 1, print page 2).
The company also said that in the future they expect the solution to be applied in Armenian textbooks as well.