08:58 | 01.07.16 | Նորություններ | 6342
Ավարտին են մոտենում Հայկական ակնաբուժության նախագծի (ՀԱՆ) եւ Ucom ընկերության համագործակցությամբ Վայոց Ձորի մարզում իրականացվող ակնաբուժական աշխատանքները:
«Լույս հայի աչքերին» ծրագրի շրջանակում Վայոց Ձորում իրականացվել են ակնային զննումներ, Աչքի շարժական հիվանդանոցում՝ հետազոտություններ, լազերային միջամտություններ, վիրահատություններ:
Աչքի շարժական հիվանդանոցի աշխատանքներին ծանոթանալու նպատակով Վայոց Ձորի մարզ են այցելել Հայկական ակնաբուժության նախագծի եւ Ucom հիմնադրամի ղեկավարությունը:
«Ucom հիմնադրամը հպարտությամբ է աջակցում մի նախագծի, որի շրջանակում հայերի առողջությունը գործնականում բարելավվում է: Այսօր վիրահատված տասնյակ մարդկանց հետ զրուցելու ժամանակ ուղղակի հիանում էի նրանց լավատեսությամբ ու այն խոսքերով, որ իրենք շռայլում են բժիշկներին եւ մյուս հիվանդներին ոգեշնչելու համար»,- ասել է Ucom հիմնադրամի տնօրեն Աշոտ Բարսեղյանը:

08:58 | 01.07.16 | Новости | 6363
Подходят к завершению офтальмологические работы в Вайоц Дзоре, которые осуществляются при сотрудничестве Армянского офтальмологического проекта (АОП) и компании Ucom.
В рамках программы «Свет глазам армян» в Вайоц Дзоре в Мобильной офтальмологической клинике осуществлены обследования, лазерные процедуры и операции.
Чтобы ознакомиться с работой мобильной клиники, марз Вайоц Дзор посетили руководители АОП и фонда Ucom.
«Фонд Ucom с гордостью поддерживает этот проект, в рамках которого здоровье армян действительно улучшается. Сегодня беседуя с десятками людей, которым были сделаны операции, я восхищался их оптимизмом и теми словами, которыми они одаривали врачей и вдохновляли других больных», - сказал директор фонда Ucom Ашот Барсегян.