08:58 | 01.07.16 | Նորություններ | 6342
Ավարտին են մոտենում Հայկական ակնաբուժության նախագծի (ՀԱՆ) եւ Ucom ընկերության համագործակցությամբ Վայոց Ձորի մարզում իրականացվող ակնաբուժական աշխատանքները:
«Լույս հայի աչքերին» ծրագրի շրջանակում Վայոց Ձորում իրականացվել են ակնային զննումներ, Աչքի շարժական հիվանդանոցում՝ հետազոտություններ, լազերային միջամտություններ, վիրահատություններ:
Աչքի շարժական հիվանդանոցի աշխատանքներին ծանոթանալու նպատակով Վայոց Ձորի մարզ են այցելել Հայկական ակնաբուժության նախագծի եւ Ucom հիմնադրամի ղեկավարությունը:
«Ucom հիմնադրամը հպարտությամբ է աջակցում մի նախագծի, որի շրջանակում հայերի առողջությունը գործնականում բարելավվում է: Այսօր վիրահատված տասնյակ մարդկանց հետ զրուցելու ժամանակ ուղղակի հիանում էի նրանց լավատեսությամբ ու այն խոսքերով, որ իրենք շռայլում են բժիշկներին եւ մյուս հիվանդներին ոգեշնչելու համար»,- ասել է Ucom հիմնադրամի տնօրեն Աշոտ Բարսեղյանը:

08:58 | 01.07.16 | News | 6362
“Bringing Sight to Armenian Eyes” organized by Armenian Eye Care Project (AECP) and Ucom is summing up ophthalmological services in Vayots Dzor.
Within “Bringing Sight to Armenian Eyes” eye screening, research , laser procedures , surgeries in the mobile eye hospital were conducted in Vayots Dzor.
Armenian Eye Care Project and Ucom Foundation management visited Vayots Dzor to get acquainted with works done by the mobile eye hospital.
“Ucom Foundation is proud to support a program that helps Armenians improve their health in reality. Talking to dozens of people that underwent the surgery today, I was fascinated by their optimism and the things they said about doctors and other patients, who inspire them”, said Ucom Foundation Director Ashot Barseghyan.