11:17 | 24.03.16 | Նորություններ | 5470
Այսօր Հայկական ակնաբուժության նախագիծը (ՀԱՆ) եւ «Յուքոմ» ընկերությունը հայտարարել են ՀՀ մարզերում իրականացվող ակնաբուժական անվճար ծառայություններ մատուցելու 2016թ. ծրագրի մեկնարկը:
Ընկերությունում նշել են, որ «Յուքոմ»-ը շարունակում է «Լույս հայի աչքերին» ծրագրի շրջանակում ՀԱՆ-ի հետ համագործակցությունը, որ 2011-ից սկսվել էր Orange Հիմնադրամի հետ:
Այս տարի ակնաբուժական անվճար ծառայություններից կօգտվեն Արարատի, Վայոց Ձորի, Սյունիքի եւ Արմավիրի բնակիչները:
«Մեր կազմակերպության առաքելությունն ենք համարում օգտակար լինել մեր հայրենակիցներին, աջակցել կայուն եւ ապահով հասարակության ձեւավորմանը, կրթել առողջ եւ զարգացած սերունդ եւ ստեղծել հետագա զարգացման հնարավորություններ: Այս ծրագիրն այն յուրահատուկ նախաձեռնություններից է, որոնք ունենում են բացառապես դրական ազդեցություն եւ հիմնովին փոխում մարդկյանց կյանքն ու ապրելակերպը: Ես շատ ուրախ եմ այս համագործակցության համար եւ վստահ եմ, որ այն կլինի շարունակական»,- ասել է «Յուքոմ» ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Այժմ Արարատի մարզում տեղի ակնաբույժներն իրականացնում են ակնային զննումներ:
Աչքի շարժական հիվանդանոցն այս տարի իր շրջայցը կսկսի Արարատի մարզի Մասիս քաղաքից, որտեղ կկայանի ապրիլի 4-16-ը, այնուհետեւ ապրիլի 18-ից 30-ը կուղեւորվի Արտաշատ, իսկ մայիսի 2-14-ը կլինի Արարատում: Հաջորդը Վայոց Ձորի մարզն է:

11:17 | 24.03.16 | Новости | 5744
Сегодня Армянский офтальмологический проект (АОП) и компания «Юком» объявили о старте программы по предоставлению бесплатной офтальмологической помощи в областях Армении в 2016 году.
В компании отметили, что «Юком» продолжает сотрудничество с АОП в рамках программы «Свет глазам армян», которая началась в 2011 году совместно с фондом Orange.
В этом году бесплатные офтальмологические услуги будут предоставляться жителям Арарата, Вайоц Дзора, Сюника и Армавира.
«Мы считаем миссией своей организации – быть полезными нашим соотечественникам, поддерживать формирование стабильного и защищенного общества. Эта программа – одна из уникальных инициатив, которые оказывают исключительно положительный эффект и фундаментально меняют жизни людей. Я очень рад этому сотрудничеству и уверен, что оно будет продолжительным», - сказал директор компании «Юком» Айк Есаян.
На данный момент в Араратском марзе проводят обследования местные офтальмологи.
Мобильная глазная клиника начнет работу с города Масис Араратского марза, где будет находиться 4-16 апреля. Затем 18-30 апреля она будет работать в Арташате, а 2-14 мая – в Арарате. Следующий в списке – марз Вайоц Дзор.