11:17 | 24.03.16 | Նորություններ | 5470
Այսօր Հայկական ակնաբուժության նախագիծը (ՀԱՆ) եւ «Յուքոմ» ընկերությունը հայտարարել են ՀՀ մարզերում իրականացվող ակնաբուժական անվճար ծառայություններ մատուցելու 2016թ. ծրագրի մեկնարկը:
Ընկերությունում նշել են, որ «Յուքոմ»-ը շարունակում է «Լույս հայի աչքերին» ծրագրի շրջանակում ՀԱՆ-ի հետ համագործակցությունը, որ 2011-ից սկսվել էր Orange Հիմնադրամի հետ:
Այս տարի ակնաբուժական անվճար ծառայություններից կօգտվեն Արարատի, Վայոց Ձորի, Սյունիքի եւ Արմավիրի բնակիչները:
«Մեր կազմակերպության առաքելությունն ենք համարում օգտակար լինել մեր հայրենակիցներին, աջակցել կայուն եւ ապահով հասարակության ձեւավորմանը, կրթել առողջ եւ զարգացած սերունդ եւ ստեղծել հետագա զարգացման հնարավորություններ: Այս ծրագիրն այն յուրահատուկ նախաձեռնություններից է, որոնք ունենում են բացառապես դրական ազդեցություն եւ հիմնովին փոխում մարդկյանց կյանքն ու ապրելակերպը: Ես շատ ուրախ եմ այս համագործակցության համար եւ վստահ եմ, որ այն կլինի շարունակական»,- ասել է «Յուքոմ» ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Այժմ Արարատի մարզում տեղի ակնաբույժներն իրականացնում են ակնային զննումներ:
Աչքի շարժական հիվանդանոցն այս տարի իր շրջայցը կսկսի Արարատի մարզի Մասիս քաղաքից, որտեղ կկայանի ապրիլի 4-16-ը, այնուհետեւ ապրիլի 18-ից 30-ը կուղեւորվի Արտաշատ, իսկ մայիսի 2-14-ը կլինի Արարատում: Հաջորդը Վայոց Ձորի մարզն է:

11:17 | 24.03.16 | News | 5736
Armenian EyeCare Project (AECP) and Ucom announced today the launch of free ophthalmologic services program in Armenian marzes.
The company noticed that Ucom continues the cooperation with AECP within Bringing Sight to Armenian Eyes project, which Orange Foundation started in 2011.
Residents of Ararat, Vayots Dzor, Syunik and Armavir marzes will benefit from free ophthalmologic services this year.
“We believe that the mission of our company is to be useful to our compatriots, help forming a stable and safe community, bring up a healthy and cultured generation, and create opportunities for future development. This program is one of those unique initiatives that have exclusively good impact and essentially change people’s lives and way of living. I am very happy about this cooperation, and I am sure that it will be ongoing,” said Ucom CEO Hayk Yesayan.
At the moment, local ophthalmologists in Ararat marz are conducting eye check-ups.
Mobile ophthalmologic hospital will begin its journey in Masis, Ararat this year, where it will stay on April 4-16; it will later be in Artashat on April 18-30, and in Ararat on May 2-14. The next stop is Vayots Dzor marz.