14:21 | 17.02.16 | Հոդվածներ | exclusive 7333
Friendhub մոբայլ հավելվածը նախատեսված է այն մարդկանց համար, որոնք շատ ժամանակ են անցկացնում օնլայն եւ սիրում են տարբեր միջոցառումներ կազմակերպել։ Հավելվածը հնարավորություն կտա միավորել նման հետաքրքրություններ ունեցող մարդկանց եւ քննարկել միջոցառման վայրը, ժամը եւ այլ մանրամասներ։
Ստարտափի հիմնադիրներն են Շահեն Հովհաննիսյանը, Միքայել Պետրոսյանը եւ Սպարտակ Պողոսյանը:
«Այսօր, երբ ամեն ինչ որոշում եւ քննարկվում է վիրտուալ միջավայրում, միջոցառումների կազմակերպման համար նույնպես անհրաժեշտ է օգտագործել առցանց այնպիսի գործիք, որը հասանելի կլինի բոլորին։ Ստարտափ աքսելերեցիայի ծրագրի ընթացքում սկզբնական գաղափարը, ինչպես նաեւ տեխնոլոգիական ասպեկտը, բազմաթիվ փոփոխությունների ենք ենթարկել»,- նշել է Սպարտակ Պողոսյանը:
Friendhub-ի Android տարբերակը կգործարկվի մոտ ապագայում, որից հետո թիմը կաշխատի մեծ թվով օգտատերերի ներգրավման ուղղությամբ: Նախատեսվում է նաեւ iOS տարբերակի թողարկում:
«Ծրագրի սկզբում ունեինք միայն հում գաղափարը, սակայն դրա իրականացումը եւ պրոդուկտի վերածելը չէինք պատկերացնում: Ծրագրի ընթացքում տարբեր մասնագետների եւ մյուս ստարտափների հետ շփման շնորհիվ հետզհետե պարզ դարձավ, թե ինչից է պետք սկսել, եւ ինչ գործոններ հաշվի առնել»,- ընդգծել է Շահեն Հովհաննիսյանը:

14:21 | 17.02.16 | Articles | exclusive 3608
Friendhub mobile application is meant for people who spend plenty of time online and like to organize various events. The app will allow to unite people with similar interests and discuss the place, time and other details of an event.
The startup founders are Shahen Hovhannisyan, Mikael Petrosyan and Spartak Poghosyan.
“Today, when everything is discussed and decided in virtual environment, it’s also necessary to use such an online tool for event organization that will be available to everyone. We subjected the original idea and its technological aspect to numerous changes during the Startup Acceleration Program,” noted Spartak Poghosyan.
Friendhub Android version will be launched in near future, then the team will work to bring in a large number of users. They intend to launch an iOS version as well.
“We had only a raw idea at the beginning of the program, but no notion of how to implement it and turn it into a product. Owing to communication with different experts and other startups during the program, we understood step by step what to start from and what factors to take into account,” stressed Shahen Hovhannisyan.