10:53 | 10.12.15 | Նորություններ | 9344
Հայկական Shadowmatic խաղը Apple ընկերոււթյան կողմից ճանաչվել է 2015թ. լավագույն հավելված միանգամից մի քանի երկրում:
Խաղը լավագույնն է ճանաչվել է Ճապոնիայում, Չինաստանում, Ռուսաստանում, Հնդկաստանում եւ այլն:
Shadowmatic-ը նաեւ AppStore-ի 2015թ. լավագույն գլոբալ հավելվածների ցանկում է:
“Շատ ուրախ ենք, որ 2015թ. լավագույն խաղերի ցանկում հայտնվելուց բացի մի շարք երկրներում այն ճանաչվել է որպես տարվա լավագույն խաղ (Game of the Year): 2015թ. Triada Studio-ի համար հաջող տարի էր: Նոր նախագծերով կներկայանանք արդեն 2016 թ-ին”,- Itel.am-ի հետ զրույցում նշել է Triada Studio-ի տեխնիկական տնօրեն Բագրատ Դաբաղյանը:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա հունիսին խաղն արժանացել էր Apple Design Awards մրցանակին:
Երեւակայությունը զարգացնող Shadowmatic 3D փազլային խաղը թողարկվել է 2015թ. հունվարին հայկական համակարգչային գրաֆիկայի շուկայի երկարամյա առաջատար Triada Studio ընկերության կողմից: Խաղը հասանելի է 13 լեզուներով, այդ թվում՝ հայերեն

Armenian Shadowmatic game was announced as the best 2015 application by Apple in a number of countries at the same time.
The game was announced the best in Japan, China, Russia, India, etc.
Shadowmatic is among AppStore 2015 best global applications as well.
“We are happy that apart for being one of the best games of 2015, Shadowmatic was announced as Game of the Year in a number of countries. 2015 was a successful year for Triada Studio. We will present new projects in 2016”, Bagrat Dabaghyan, Triada Studio Technical Director/CTO told Itel.am.
It should be recalled that the game was awarded with Apple Design Awards in June this year.
Shadowmatic 3D puzzle game that develops the imagination was launched in January 2015 by  long-time market leader in computer graphics in Armenia Triada Studio. The game is available in 13 languages, including Armenian.