10:53 | 10.12.15 | Նորություններ | 9344
Հայկական Shadowmatic խաղը Apple ընկերոււթյան կողմից ճանաչվել է 2015թ. լավագույն հավելված միանգամից մի քանի երկրում:
Խաղը լավագույնն է ճանաչվել է Ճապոնիայում, Չինաստանում, Ռուսաստանում, Հնդկաստանում եւ այլն:
Shadowmatic-ը նաեւ AppStore-ի 2015թ. լավագույն գլոբալ հավելվածների ցանկում է:
“Շատ ուրախ ենք, որ 2015թ. լավագույն խաղերի ցանկում հայտնվելուց բացի մի շարք երկրներում այն ճանաչվել է որպես տարվա լավագույն խաղ (Game of the Year): 2015թ. Triada Studio-ի համար հաջող տարի էր: Նոր նախագծերով կներկայանանք արդեն 2016 թ-ին”,- Itel.am-ի հետ զրույցում նշել է Triada Studio-ի տեխնիկական տնօրեն Բագրատ Դաբաղյանը:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա հունիսին խաղն արժանացել էր Apple Design Awards մրցանակին:
Երեւակայությունը զարգացնող Shadowmatic 3D փազլային խաղը թողարկվել է 2015թ. հունվարին հայկական համակարգչային գրաֆիկայի շուկայի երկարամյա առաջատար Triada Studio ընկերության կողմից: Խաղը հասանելի է 13 լեզուներով, այդ թվում՝ հայերեն

10:53 | 10.12.15 | Новости | 8757
Игра Shadowmatic, созданная армянскими разработчиками, признана лучшим приложением AppStore 2015 года сразу в нескольких странах.
Игра, в частности, признана лучшей в Японии, Китае, России, Индии и других странах.
Shadowmatic также вошла в глобальный список лучших приложений 2015 года на AppStore.
«Мы очень рады, что наша игра не только попала в список лучших игр 2015 года в ряде стран, но и признана лучшей игрой года (Game of the Year). 2015 год был удачным для Triada Studio. А в 2016 году мы представим новые проекты», - сказал в беседе с Itel.am технический директор Triada Studio Баграт Дабагян.
Напомним, что в июне этого года игра была удостоена награды Apple Design Awards.
Развивающий воображение 3D-пазл Shadowmatic был выпущен в январе 2015 года многолетним лидером на рынке армянской компьютерной графики – компанией Triada Studio. Игра доступна на 13 языках, в том числе на армянском.