17:12 | 16.11.15 | Նորություններ | 5136
Միջոցառումը կազմակերպվել էր Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի՝ (FPWC) «Արեւորդի» 5-րդ միջազգային բնապահպանական փառատոնի շրջանակում: Միջոցառմանն աջակցել է հիմնադրամի գլխավոր գործընկեր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը:
Այս տարի մրցույթին մասնակիցների աճ է գրանցվել՝ 10-ից 15 տարեկան 300 աշակերտ Հայաստանի 34 դպրոցներից:
Մասնակիցները մրցել են 8 անվանակարգում: Հաղթող խմբերի անդամները որպես մրցանակ 2016թ.` ողջ տարվա ընթացքում, այգի անվճար այցելելու իրավունք են ստացել: Խրախուսման նպատակով 2016թ. հունիսին եւ հուլիսին Երեւանի կենդանաբանական այգի անվճար այցելության հնարավորություն են ստացել նաեւ մասնակից մյուս թիմերը:

17:12 | 16.11.15 | Новости | 5153
В ереванском зоопарке прошел ознакомительно-образовательный праздник-конкурс «Костюмированный бал – день тыквы».
Мероприятие было организовано в рамках пятого международного фестиваля «Дети солнца», организованного Фондом охраны дикой природы и культурных ценностей (FPWC). Спонсор мероприятия – главный партнер фонда ВиваСелл-МТС.
В этом году выросло число участников конкурса: ими стали 300 учеников из 34 школ Армении в возрасте от 10 до 15 лет.
Конкурсанты соревновались в 8 номинациях. Члены команд-победителей в качестве призов получили возможность бесплатно посещать зоопарк в течение 2016 года. В качестве поощрительного приза - возможность бесплатно посещать зоопарк в июне-июле 2016 года - получили также остальные участники конкурса.