12:50 | 11.11.15 | Նորություններ | 5387
«Ռոստելեկոմ»-ի կողմից լրագրողների շրջանում անցկացված՝ «Տեխնոլոգիաներ կյանքի համար-Ինտերնետ լույսի արագությամբ» խորագրով մրցույթի հայաստանյան հաղթողը՝ Հայկուհի Ասատրյանը, հոկտեմբերի վերջին ռուսաստանյան լրագրողների հետ այցելել է Չինաստան։
Պրեսս-տուրի ժամանակ լրագրողներն այցելել են Huawei ընկերության գլխավոր գրասենյակ Շենչժեն քաղաքում, եղել հեռահաղորդակցման ոլորտի սարքավորումներ արտադրող ընկերության գործարանում, ծանոթացել Huawei տեխնոլոգիաներին։
Ընկերության կորպորատիվ հաղորդակցման գծով փոխտնօրեն Գլեն Սքլոսը եւ Տեխնիկական տնօրեն, Պեկինի ավիացիայի եւ տիեզերագնացության համալսարանի պրոֆեսոր Վան Ցզիկույը հանդիպում են ունեցել լրագրողների եւ բլոգերների հետ։
Մրցույթի հաղթողներն այցելել են նաեւ Հոնկոնգ:
«ՏՏ ոլորտը լուսաբանող լրագրողի համար շատ կարեւոր է տեսնել այն, ինչի մասին նա գրում է»,- ասել է Հայկուհի Ասատրյանը, որը մրցույթում հաղթող էր ճանաչվել «Ռադիո եւ Հեռուստատեսություն» անվանակարգում։

12:50 | 11.11.15 | Новости | 5658
Айкуи Асатрян - армянская победительница международного конкурса журналистов «Технологии для жизни - Интернет со скоростью света», организованного «Ростелекомом», в конце октября 2015 года вместе с российскими коллегами побывала в Китае.
Во время пресс-тура журналисты посетили штаб-квартиру компании Huawei в Шэньчжэнь, фабрику  по производству телекоммуникационного оборудования, познакомились с передовыми разработками Huawei.
С  представителями СМИ и блогерами общались ключевые спикеры компании Глен Шлос, вице-президент по корпоративным коммуникациям компании Huawei и профессор Ван Цзикуй.
Победители конкурса побывали также в Гонконге.
«Для журналиста, освещающего ИТ сферу очень важно увидеть то, о чем он пишет», -сказала победительница конкурса в номинации «Радио и телевидение», тележурналист «Армения ТВ»Айкуи Асатрян.