12:50 | 11.11.15 | Նորություններ | 5387
«Ռոստելեկոմ»-ի կողմից լրագրողների շրջանում անցկացված՝ «Տեխնոլոգիաներ կյանքի համար-Ինտերնետ լույսի արագությամբ» խորագրով մրցույթի հայաստանյան հաղթողը՝ Հայկուհի Ասատրյանը, հոկտեմբերի վերջին ռուսաստանյան լրագրողների հետ այցելել է Չինաստան։
Պրեսս-տուրի ժամանակ լրագրողներն այցելել են Huawei ընկերության գլխավոր գրասենյակ Շենչժեն քաղաքում, եղել հեռահաղորդակցման ոլորտի սարքավորումներ արտադրող ընկերության գործարանում, ծանոթացել Huawei տեխնոլոգիաներին։
Ընկերության կորպորատիվ հաղորդակցման գծով փոխտնօրեն Գլեն Սքլոսը եւ Տեխնիկական տնօրեն, Պեկինի ավիացիայի եւ տիեզերագնացության համալսարանի պրոֆեսոր Վան Ցզիկույը հանդիպում են ունեցել լրագրողների եւ բլոգերների հետ։
Մրցույթի հաղթողներն այցելել են նաեւ Հոնկոնգ:
«ՏՏ ոլորտը լուսաբանող լրագրողի համար շատ կարեւոր է տեսնել այն, ինչի մասին նա գրում է»,- ասել է Հայկուհի Ասատրյանը, որը մրցույթում հաղթող էր ճանաչվել «Ռադիո եւ Հեռուստատեսություն» անվանակարգում։

12:50 | 11.11.15 | News | 4460
In late October 2015, with the winners of the IV International journalists contest "Technology for Life – Internet at speed of light”, Haykuhi Asatryan, the journalist from Armenia, visited China.
During the press tour, journalists visited the headquarters of Huawei in Shenzhen, the factory for the production of telecommunication equipments, got acquainted with the recent advanced developments of Huawei.
Bloggers and representatives of media had a meeting with the Vice president of corporate communications of Huawei, Glenn Schloss and technical director of Carrier Business Group of Huawei, Professor of Beijing University of Aeronautics and Astronautics, Professor Wang Tszikui.
The trip to Hong Kong accomplished the impressions about China.
“For journalists covering the IT sphere it is very important to see what they write”, said Haykuhi Asatryan, the winner of the competition in the category "Radio and Television".