11:57 | 09.11.15 | Նորություններ | 4529
Փառատոնի՝ նոյեմբերի 7-ին կայացած եզրափակիչ համերգը խորհրդանշել է կյանքի շարունակականությունն ու լավատեսությունը:
8-րդ փառատոնը մեկնարկել էր հոկտեմբերի 19-ին եւ հայ հանդիսատեսին ներկայացել 5 համերգով: Փառատոնը նվիրված էր Հայոց Մեծ եղեռնի 100-րդ տարելիցին:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գործունեության տասնամյակի կապակցությամբ՝ թողարկվել են սահմանափակ քանակությամբ մեդալներ, որոնք ընկերությունը շնորհում է հանրային բարօրության կերտմանն ուղղված նախաձեռնություններում նշանակալի ներդրում կատարած անհատներին:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը «10 տարվա ընկերություն» մեդալով է պարգեւատրել «Արվեստների պատկերասրահ» մշակութային հիմնադրամի նախագահ Մարիամ Շահինյանին եւ հիմնադրամի տնօրեն Գարիկ Նազարյանին:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը գիտակցում է հասարակության բարօրությանն ուղղված նախաձեռնություններին աջակցելու կարեւորությանը: Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորը գործունեության առաջին իսկ օրվանից սատարել է հասարակությանը՝ կայուն զարգացման նախադրյալներ ապահովելու նպատակով: Իրականացվել են համակարգային ծրագրեր՝ հասարակական կյանքի տարբեր ոլորտներում:Ընկերությունը միայնակ չի եղել իր ստանձնած առաքելության իրականացման ճանապարհին: Տարիներ շարունակ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողքին են եղել ընկերության արժեհամակարգը կիսող անհատներ եւ կազմակերպություններ՝ վերահաստատելով իրենց գործունեության ոլորտներում դրական փոփոխություններ եւ զարգացում ապահովելու պատրաստակամությունը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի անունից խոր երախտագիտություն եմ հայտնում Մարիամ Շահինյանին եւ Գարիկ Նազարյանին՝ տարիների համատեղ հետեւողական, նվիրված եւ արգասաբեր աշխատանքի համար»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

11:57 | 09.11.15 | Новости | 4877
Финальный концерт фестиваля, состоявшийся 7 ноября, прошел под знаком  оптимизма и продолжения жизни.
В рамках 8-го фестиваля, который стартовал 19 октября, состоялось пять концертов. Фестиваль был посвящен 100-летию Геноцида армян.
Генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян наградил руководителя культурного фонда «Галерея искусств» Мариам Шагинян и директора фонда Гарика Назаряна медалью «10-летняя компания».
Эти медали выпущены ограниченным тиражом в связи с десятилетием деятельности ВиваСелл-МТС и присуждаются компанией лицам, внесшим значительный вклад в создание общественного благополучия.
«ВиваСелл-МТС осознает важность поддержания инициатив, направленных на создание общественного благоденствия. Ведущий телекоммуникационный оператор Армении с первых же дней своей деятельности поддерживал общество, чтобы обеспечить предпосылки для его стабильного развития. Были осуществлены системные проекты в различных сферах общественной жизни. Но компания не была одинока в осуществлении данной миссии. Многие годы рядом с ВиваСелл-МТС были люди и организации, разделяющие ценности компании, подтверждающие раз за разом свою готовность обеспечивать развитие и перемены в области своей деятельности. От имени ВиваСелл-МТС я выражаю глубокую благодарность Мариам Шагинян и Гарику Назаряну за многолетнюю, преданную, последовательную и плодотворную совместную работу», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.