12:41 | 19.09.15 | Նորություններ | 4906
Beeline-ի աջակցությամբ «Նունե Եսայան» բարեգործական հասարակական կազմակերպության ուսումնական կենտրոնում բացվել է համակարգչային դասարան: Համագործակցության շրջանակում ընկերությունը նաեւ բարձր առաջադիմություն ցուցաբերող աշակերտներին խրախուսելու նպատակով կնվիրի պլանշետներ եւ հեռախոսներ:
«Beeline-ի սոցիալական ռազմավարության ծրագրերում առանցքային տեղ են զբաղեցնում երեխաներին ու երիտասարդներին ուղղված ծրագրերը, որոնք օգնում են փոխել նրանց կյանքը դեպի լավը։ Այսօր համակարգչային տեխնոլոգիաների կիրառմամբ կրթության զարգացման համար բազմաթիվ նոր հեռանկարներ են բացվում, եւ մենք ուրախ ենք, որ այս լսարանի շնորհիվ ուսումնական կենտրոնի սաներին ընձեռվում է նման հնարավորություն», - ասել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Ուսումնական կենտրոնի սաների եւ աշխատակազմի կողմից շնորհակալություն ենք հայտնում Beeline-ին՝ կենտրոնի կրթական ծրագրերին նպաստելու համար», - նշել է Նունե Եսայանը:

Компьютерный класс открылся в учебном центре благотворительной организации «Нуне Есаян» при содействии Beeline. В рамках сотрудничества ученики с высокой успеваемостью в качестве поощрения также получат от компании планшеты и телефоны.
«В социальной стратегии Beeline центральное место занимают программы, ориентированные на детей и молодежь, которые помогают изменить их жизнь к лучшему. Сегодня применение компьютерных технологий открывает множество перспектив для развития образования, и мы рады, что воспитанники учебного центра получат подобные возможности», - сказал гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«От имени воспитанников и сотрудников учебного центра благодарю Beeline за содействие образовательным программам центра», - отметила Нуне Есаян.