17:34 | 11.08.15 | Նորություններ | 6118
Orange Հիմնադրամի հատուկ ծրագրի շրջանակներում, որն Օրանժ Արմենիայի աշխատակիցներին հնարավորություն է տալիս նախաձեռնել բարեգործական ծրագրեր եւ համակարգել դրանց իրականացումը, կյանքի է կոչվել եւս երկու նախագիծ:
Օրանժ Արմենիայի մարքեթինգի բաժնի աշխատակից  Բելլա Գալոյանի նախաձեռնությամբ Տավուշի մարզի Իջեւան քաղաքում Orange Հիմնադրամի եւ «Գլոբալ շեյփերս» կազմակերպության համատեղ ջանքերով Իջեւանի գրադարանում ստեղծվել է մանկական բաժին:
Ավելի վաղ Լոռու մարզի Ստեփանավան քաղաքում իրականացվել էր մեկ այլ ծրագիր, այս անգամ՝ հաշմանդամություն ունեցող երեխաների համար: Այս նախագիծն առաջարկվել էր Օրանժ Արմենիայի՝ Ստեփանավանում վաճառքի եւ սպասարկման կենտրոնի աշխատակից  Լիանա Նալբանդյանը: Orange Հիմնադրամի եւ «Լիարժեք կյանք» բարեգործական ՀԿ-ի համատեղ ջանքերով Ստեփանավանում գործող ուսուցման եւ զարգացման կենտրոն այսուհետ հաճախում են Ստեփանավան քաղաքի եւ հարակից գյուղերի հաշմանդամություն ունեցող 50 երեխաներ:
«Orange Հիմնադրամի գործունեության հիմնական ուղղություններից մեկը երեխաներին աջակցելն է՝ նրանց կրթության եւ զարգացման, ինչպես նաեւ հասարակությունում հետագա ինտեգրման համար անհրաժեշտ պայմաններ ստեղծելու միջոցով: Մենք հպարտ ենք, որ մեր աշխատակիցներն անտարբեր չեն հասարակությանը հուզող խնդրիների նկատմամբ ու ցանկանում են փոխել մարդկանց կյանքը, եւ մենք պատրաստ ենք այդ հարցում աջակցել նրանց», - ասաց Orange Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

17:34 | 11.08.15 | Новости | 6185
Две инициативы были реализованы в рамках специальной программы фонда Orange, в рамках которой сотрудники Orange Armenia могут инициировать благотворительные проекты и координировать их проведение.
По инициативе сотрудницы отдела маркетинга Orange Armenia Беллы Галоян совместными усилиями фонда Orange и организации Global Shapers в библиотеке Иджевана в Тавушском марзе был создан детский уголок.
Ранее в городе Степанаван Лорийского марза была реализована другая программа, ориентированная на детей с инвалидностью. Данный проект предложила сотрудница центра продаж и обслуживания Orange в Степанаване Лиана Налбандян. Совместными усилиями фонда Orange и благотворительной организации «Полноценная жизнь» степанаванский центр обучения и развития теперь посещают 50 детей с инвалидностью, проживающие в Степанаване и близлежащих селах.
«Одно из основных направлений деятельности фонда Orange – поддержка детей посредством создания необходимых условий для их образования, развития и дальнейшей интеграции в общество. Мы гордимся тем, что наши сотрудники не безразличны к проблемам, волнующим общество, и хотят изменить жизнь людей. Мы готовы поддерживать их в этом», - сказал председатель совета фонда Orange Франсис Желибтер.