17:39 | 19.06.15 | Նորություններ | 3683
Հունիսի 21-ին՝ վեցերորդ տարին անընդմեջ, Orange-ը բոլոր երաժշտասերներին հրավիրում է միասին տոնել Երաժշտության համաշխարհային օրը:
Տարվա ամենաերկար օրը՝ հունիսի 21-ին, աշխարհի ավելի քան 700 քաղաքներում սիրողական եւ պրոֆեսիոնալ երաժիշտները նշում են Երաժշտության տոնը` անվճար համերգներ տալով քաղաքների փողոցներում, այգիներում, հրապարակներում:
Երեւանի Ազատության հրապարակում ժամը 19:00-ին Orange-ը կազմակերպում է համերգ, որի ընթացքում կենդանի կատարմամբ ելույթ կունենան The Beautified Project, The Windrose, EmpYraY եւ Միացյալ Նահանգներից ժամանած Palm of Granite խմբերը:
Շառլ Ազնավուրի անվան հրապարակի Orange-ի բեմում ժամը 21:00-ից կհնչի ռոք երաժշտություն՝ Որդան Կարմիր, Նաիրի, HIGH եւ ATMOS խմբերի կենդանի կատարմամբ:
Ֆրանսիայի դեսպանության նախաձեռնությամբ Շառլ Ազնավուրի անվան հրապարակում ժամը 19:00-21:00-ը ֆրանսիական երգի սիրահարների համար, Top 15 pour 2015 համերգի շրջանակում, սիրողական երաժիշտներ ու խմբեր կկատարեն ժամանակակից ֆրանսիական երգեր:
ՀՀ մշակույթի նախարարության նախաձեռնությամբ՝ ժամը 19:00-ին Հաղթանակի զբոսայգում փոքրիկ երեւանցիների համար տեղի կունենա համերգ՝ «Արեւներ» մանկական անսամբլի մասնակցությամբ եւ ջազ-էստրադային համերգ՝ «Երեւանի էստրադային եւ ջազային արվեստի պետական քոլեջի» սաների եւ անհատ կատարողների մասնակցությամբ:
Դասական եւ էթնիկ երաժշտությունը նախընտրողների համար ժամը 19:30-ին Կոնսերվատորիայի պուրակում ելույթ կունենան «Օլդ Բենդ» ֆոլկ վոկալ քառյակը, «Զանգակներ» համույթը եւ «Արտ վոկալ անսամբլ»-ը:

17:39 | 19.06.15 | Новости | 5168
Самый длинный день в году, 21 июня, любители и профессиональные музыканты в более чем 700 городах мира отмечают День музыки, давая бесплатные концерты на городских улицах, площадях и в парках.
На Площади свободы в Ереване в 19:00 Orange организует концерт, на котором выступят группы The Beautified Project, The Windrose, EmpYraY, а также гости из США - Palm of Granite.
На площади им. Шарля Азнавура на сцене Orange в 21:00 зазвучит рок-музыка в живом исполнении «Вордан Кармир», «Наири», HIGH и ATMOS.
По инициативе посольства Франции на площади им. Шарля Азнавура в 19:00-21:00 в рамках концерта Top 15 pour 2015 музыканты-любители исполнят современные французские песни для любителей французской музыки.
По инициативе Минкульта Армении в 19:00 в Парке победы для маленьких ереванцев состоится концерт с участием детского коллектива «Аревнер», а также джазово-эстрадный концерт с участием студентов Ереванского государственного колледжа эстрадного и джазового искусства и частных исполнителей.
Для любителей классической и этнической музыки в 19:30 в парке при консерватории выступят этно-вокальный квартет «Олд-бэнд», ансамбль «Зангакнер» и «Арт-вокал ансамбль».