15:32 | 15.06.15 | Նորություններ | 3537
Telcell-ը տեղեկացնում է, որ այսուհետ վրացական բջջային կապի բաժանորդները, գտնվելով Հայաստանի տարածքում, կարող են համալրել իրենց հաշիվները:
Վրացական SIM քարտերին գումար փոխանցելը հնարավոր է Հայաստանի ամբողջ տարածքում տեղադրված ավելի քան 1500 Telcell վճարումների ընդունման կետերի միջոցով: Վճարումը կատարվում է հայկական դրամով, իսկ անձնական հաշիվները համալրվում են ակնթարթորեն:
«Թել-Սել» ընկերության բիզնեսի զարգացման վարչության պետ Արթուր Խաչատուրյանն ասել է, որ վերոնշյալ քայլը պայմանավորված է Վրաստանի հետ զբոսաշրջային հարաբերությունների ակտիվացմամբ եւ ՀՀ տարածքից վրացական կապի օպերատորների հաշվեկշիռները համալրելու պահանջարկի ավելացմամբ:
«Ելնելով պահանջարկից՝ մենք վրացական «Նովա Տեխնոլոջի» ընկերության հետ ինտեգրեցինք այդ ծառայությունները մեր համակարգ, ինչպես նաեւ մեր բջջային օպերատորների վճարումները ինտեգրեցինք մեր գործըկերոջ՝ Փեյ Բոքս (Pay Box) վճարային համակարգ»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ հետագայում եւս ընդլայնելու են վճարային տերմինալների միջոցով ընդունվող ծառայությունների քանակը:

15:32 | 15.06.15 | Новости | 3554
Telcell сообщает, что отныне абоненты грузинских мобильных операторов могут пополнить балансы, находясь в Армении.
Оплату возможно осуществить через более чем 1500 платежных точек Telcell, расположенных на всей территории Армении. Платежи возможно осуществить в армянских драмах. Балансы пополняются моментально.
Начальник правления развития бизнеса ЗАО «Телселл» Артур Хачатурян сказал, что подобный шаг обусловлен активизацией туристических связей с Грузией и ростом спроса населения на возможность пополнять баланс грузинских номеров на территории Армении.
«В связи с этим мы совместно с грузинской компанией «Нова технолоджи» внедрили также услуги, которые позволяют населению, находясь на территории Грузии, пополнить армянские мобильные балансы через терминалы Pay Box»,- отметил он, добавив, что в будущем компания планирует увеличить количество и качество предоставляемых услуг.