15:19 | 19.05.15 | Նորություններ | 5172
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, ընկերության աշխատակիցները եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» թիմը Վայոց Ձորի Խաչիկ գյուղում մասնակցել են Բաբաջանյանների կիսակառույց տան շինարարությանը, կատարել բետոնապատման աշխատանքներ:
«Մի եղիր անտարբեր: Շուրջ տասը տարի ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը, ոչ պատահականորեն,  առաջնորդվում է այս կարգախոսով: Անտարբերությունը չարիք է ծնում, իսկ հոգատարությունը՝ սեր, հավատ, ուժ, ապրելու եւ ստեղծագործելու մեծ ցանկություն: Այսօր, առավել քան երբեւէ՝ այդ մոտեցումը կարեւոր է մեր ազգի համար: Անհաշտ հարեւանի հետ երկար սահմանագիծ ունեցող երկրի բնակիչը պետք է վստահ լինի, որ իր թիկունքում էլ կանգնած մարդիկ կան, ովքեր պատրաստ են աջակցել եւ ամրացնել լավ ապագայի հավատը: Քարը քարին դնել պատրաստվող կամավորների այս խումբն այդ հավատը սերմանելու համար է նաեւ այստեղ»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Ես հեքիաթների չեմ հավատում, բայց սա իսկական հեքիաթ է: Քանի տարի է՝ ընտանիքս ապրում է այս կիսակառույց տան խոնավ ու մութ նկուղում՝ առանց տարրական հարմարությունների: Հիմա, երբ տեսնում եմ, որ տուն ունենալու իմ համառ ու անիրական թվացող երազանքը աչքիս առաջ իրականություն է դառնում, ինչպե՜ս չհավատամ հեքիաթներին»,- ասել է ընտանիքի հայրը՝ Գագիկ Բաբաջանյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ սահմանամերձ Խաչիկ գյուղում 2008թ. 4 տուն է  կառուցվել եւ վերանորոգվել:
Հայաստանի տասը մարզում այս տարի բնակարանաշինության ծրագրով կվերանորոգվի եւ ավարտին կհասցվի 40 տուն: Ծրագրի իրականացման համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 100 մլն դրամի ներդրում է կատարել (2014թ.՝ 55մլն դրամ):

15:19 | 19.05.15 | Новости | 5420
Генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян, сотрудники компании и команда Домостроительного центра Фуллер приняли участие в строительстве дома Бабаджанянов в селе Хачик марза Вайоц Дзор.
«Нельзя быть безразличным. Не случайно ВиваСелл-МТС почти 10 лет руководствуется этим принципом. Безразличие рождает зло, а забота – любовь, веру, силу, желание жить и творить. Сегодня более чем когда-либо этот подход важен для нашего народа. Житель страны, граничащей с непримиримыми соседями, должен быть уверен, что в его тылу есть люди, готовые поддержать и укрепить его веру в лучшее будущее», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
«Я не верю в сказки, но это настоящая сказка. Уже несколько лет моя семья живет в темном и сыром подвале этого недостроенного дома без элементарных удобств. Теперь, когда я вижу, что моя кажущаяся несбыточной мечта иметь дом осуществляется на моих глазах, как я могу не поверить в чудеса?» - сказал отец семейства Гагик Бабаджанян.
При финансировании ВиваСелл-МТС в пограничном селе Хачик в 2008 году было построено и отремонтировано 4 дома.
В 10 областях Армении в этом году будет отремонтировано и достроено 40 домов. На осуществление программы ВиваСелл-МТС выделил 100 млн драмов (в 2014 г. – 55 млн драмов).