15:54 | 17.04.15 | Նորություններ | 4371
Beeline-ը եւ «Պրոֆեսիոնալներ» հիմնադրամն ամփոփել են երիտասարդական ծրագրերի շուրջ համագործակցության արդյուքները, որի շրջանակում իրականացվել են երիտասարդների մասնագիտական կարողությունների զարգացմանն ուղղված միջոցառումներ:
«Beeline-ը շարունակում է սոցիալական ծրագրերի իրականացումը, որոնք ուղղված են երիտասարդների զարգացմանը եւ նրանց համար նոր հեռանկարների ստեղծմանը: Վստահ եմ, որ համագործակցության շրջանակում իրականացված բազմաթիվ միջոցառումները ոչ միայն երիտասարդ մասնագետներին հնարավորություն ընձեռեցին ներկայացնել սեփական գաղափարները, այլ նաեւ դարձան նոր գաղափարների եւ լուծումների զարգացման հարթակ, որոնք հաջողությամբ կիրագործվեն` դարձնելով կյանքն ավելի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Մասնագետների համայնքի ձեւավորման նպատակով կազմակերպվել են բաց քննարկումներ, որոնց մասնակցել է ավելի քան 400 երիտասարդ մասնագետ տարբեր բնագավառներից: Մասնավորապես, ծրագիրը ներառում է միջոցառումներ` ուղղված առողջ ապրելակերպի գաղափարի տարածմանը, ինչպես նաեւ բժշկական եւ կենսաբանական մասնագիտացում ունեցող ուսանողների զարգացմանը։
Ծրագրի շրջանակում կազմակերպվել են բաց քննարկումներ Ռուս-հայկական սլավոնական համալսարանի` կրթաթոշակի արժանացած ուսանողների հետ: Քննարկումների արդյունքում հրատարակվել է ուսանողների կողմից ներկայացված զեկույցների ժողովածու:

15:54 | 17.04.15 | News | 3504
Beeline and “Professionals” Foundation summed up their cooperation in the field of youth programs. Within the cooperation, activities aimed at the development of vocational skills of the youth were carried out.
“Beeline continues to implement social programs aimed at youth development and creation of new prospects for them. I am sure the many activities carried out  within the framework of this cooperation not only granted young experts an opportunity to present their own ideas but also served as a platform for new ideas and solutions, which will be successfully turned to reality changing the life for the better,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
Open discussions were organized to establish a community of experts. Over 400 young experts engaged in various fields took part in the discussions. In particular, the program involves events aimed at spreading the idea of healthy lifestyle as well as at the development of students specialized in medicine and biology.
Open discussions with the students of Russian-Armenian (Slavonic) University who had been granted scholarships were held within the program. Following the discussions, a collection of reports was published by the students.