Beeline-ը գործարկում է «Արցախ» ռոումինգ ծառայությունը կանխավճարային եւ հետվճարային հաշվարկային համակարգի ֆիզիկական եւ իրավաբանական անձ հանդիսացող բաժանորդների համար, որոնք գտնվում են ռոումինգում ԼՂՀ տարածքում:
Ծառայության շրջանակում բոլոր մուտքային զանգերը եւ դեպի Հայաստան ու ԼՂՀ համարներ կատարվող բոլոր ելքային զանգերը կարժենան 45 դր/րոպե:
«Beeline-ը շարունակում է ներդնել նոր ծառայություններ, որոնք մեր բաժանորդներին կապահովեն որակյալ կապով եւ մատչելի սակագներով ոչ միայն Հայաստանի տարածքում, այլեւ դրա սահմաններից դուրս: «Արցախ» ռոումինգ նոր առաջարկը Beeline-ի հերթական քայլն է, որը հնարավորություն է տալիս մեր հաճախորդներին օգտվել պարզ եւ հարմար ծառայություններից` գտնվելով ԼՂՀ տարածքում»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Արցախ» ծառայությունը կարելի է ակտվացնել` հավաքելով *355# USSD-հրահանգը, իսկ ապաակտիվացնել` *350#: Նախքան ծառայությունը միացնելը կանխավճարային հաշվարկային համակարգի բաժանորդները պետք է ակտիվացնեն ռոումինգը` ուղարկելով #351*0000# հրահանգը: Ծառայության միացման արժեքը 200 դրամ է, ներառյալ ԱԱՀ-ն:
Beeline կանխավճարային եւ հետվճարային հաշվարկային համակարգի բաժանորդները, որոնք գտնվում են ռոումինգում ԼՂՀ տարածքում, կարող են նաեւ կատարել անվճար զանգեր +37480000612 տեղեկատու համարին մինչեւ մայիսի 31-ը:
Beeline ռոումինգ ծառայությունը գործում է աշխարհի 173 երկրների 404 օպերատորի ցանցերում: Ծառայությունից հնարավոր չէ օգտվել այլ ռոումինգ ծառայությունների հետ միաժամանակ:

11:44 | 11.02.15 | Новости | 5189
Beeline объявляет о запуске роуминг услуги «Арцах» для физических и юридических лиц, абонентов предоплатной и постоплатной системы расчетов, находящихся в роуминге на территории НКР.
В рамках услуги, стоимость всех входящих, а также всех исходящих звонков в Армению и на номера НКР составит 45 драмов за минуту разговора.
«Beeline продолжает внедрять новые услуги, которые обеспечат наших абонентов качественной связью и доступными тарифами не только на территории Армении, но и за ее пределами. Наше новое предложение - «Арцах» это очередной шаг Beeline, позволяющий нашим клиентам воспользоваться простыми и удобными услугами, находясь и на территории НКР»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Подключить услугу «Арцах» можно с помощью USSD-запроса *355#, а отключить: *350#. Перед подключением услуги абонентам предоплатной системы расчетов необходимо активировать роуминг, отправив запрос #351*0000#. Стоимость подключения услуги составляет 200 драм с НДС.
Абоненты предоплатой и постоплатной системы расчетов Beeline, находящиеся в роуминге на территории НКР, могут также совершать бесплатные звонки на справочный номер +37480000612 до 31 мая.
Отметим, что роуминг Beeline действует в сетях 404 оператора 173 стран мира. Услугой «Арцах» невозможно пользоваться одновременно с другими роуминг услугами.