Beeline-ը գործարկում է «Արցախ» ռոումինգ ծառայությունը կանխավճարային եւ հետվճարային հաշվարկային համակարգի ֆիզիկական եւ իրավաբանական անձ հանդիսացող բաժանորդների համար, որոնք գտնվում են ռոումինգում ԼՂՀ տարածքում:
Ծառայության շրջանակում բոլոր մուտքային զանգերը եւ դեպի Հայաստան ու ԼՂՀ համարներ կատարվող բոլոր ելքային զանգերը կարժենան 45 դր/րոպե:
«Beeline-ը շարունակում է ներդնել նոր ծառայություններ, որոնք մեր բաժանորդներին կապահովեն որակյալ կապով եւ մատչելի սակագներով ոչ միայն Հայաստանի տարածքում, այլեւ դրա սահմաններից դուրս: «Արցախ» ռոումինգ նոր առաջարկը Beeline-ի հերթական քայլն է, որը հնարավորություն է տալիս մեր հաճախորդներին օգտվել պարզ եւ հարմար ծառայություններից` գտնվելով ԼՂՀ տարածքում»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Արցախ» ծառայությունը կարելի է ակտվացնել` հավաքելով *355# USSD-հրահանգը, իսկ ապաակտիվացնել` *350#: Նախքան ծառայությունը միացնելը կանխավճարային հաշվարկային համակարգի բաժանորդները պետք է ակտիվացնեն ռոումինգը` ուղարկելով #351*0000# հրահանգը: Ծառայության միացման արժեքը 200 դրամ է, ներառյալ ԱԱՀ-ն:
Beeline կանխավճարային եւ հետվճարային հաշվարկային համակարգի բաժանորդները, որոնք գտնվում են ռոումինգում ԼՂՀ տարածքում, կարող են նաեւ կատարել անվճար զանգեր +37480000612 տեղեկատու համարին մինչեւ մայիսի 31-ը:
Beeline ռոումինգ ծառայությունը գործում է աշխարհի 173 երկրների 404 օպերատորի ցանցերում: Ծառայությունից հնարավոր չէ օգտվել այլ ռոումինգ ծառայությունների հետ միաժամանակ:

11:44 | 11.02.15 | News | 5185
Beeline announces the launch of new service «Artsakh» for individuals and legal entities, prepaid and postpaid system subscribers, who are in roaming in the territory of Nagorno-Karabakh. Tariff per minute for all incoming and outgoing calls to Armenia and to local directions in NKR is 45 AMD.
«Beeline continues introduction of new services, which will provide our subscribers quality network and affordable tariffs not only in the territory of Armenia, but also abroad. Our new offer «Artsakh» is another step for Beeline, allowing our clients to use simple and convenient services in the territory of NKR also», - said General Director of Beeline Armenia Andrey Pyatakhin.
«Artsakh» service can be activated with USSD-command *355# and deactivated with USSD-command *350#. To use the service prepaid system subscribers should activate roaming by sending USSD-command #351*0000#. Service activation fee is 200 AMD.
Beeline prepaid and postpaid system subscribers, who are in roaming in the territory of NKR, can also make free calls to Beeline Customer Care Center via telephone number +37480000612 till May 31, 2015.
It is worth to mention that Beeline roaming operates in 404 operators’ networks in 173 countries of the world. «Artsakh» service can’t be used together with other roaming services.