17:59 | 22.12.14 | Նորություններ | 5431
Այսօր Orange-ն ամփոփել է իր «Ապագայի մտքեր» մրցույթի արդյունքները, որի շրջանակներում Orange-ի եւ այլ օպերատորների բաժանորդները ներկայացրել էին ավելի քան 5500 առաջարկ:
Արթուր Սարգսյանը, Սիլվա Ճորուխյանը, Արամ Մկրտչյանը, Ավետիս Հարությունյանը եւ Արսեն Ստեփանյանը, ում գաղափարներն Orange ժյուրին ճանաչել էր առավել նորարար եւ իրականացվելու ամենամեծ հնարավորություն ունեցող, Orange-ի կողմից ստացան iPhone 6 սմարթֆոններ:
Մրցույթը կազմակերպվել էր Orange-ի հինգերորդ տարեդարձի շրջանակներում՝ թույլ տալով www.orange5.am հատուկ կայքի բոլոր այցելուներին նոյեմբերի 5-ից մինչեւ 30-ը իրենց գաղափարներով կիսվել Orange-ի հետ եւ իրենց ներդրումն ունենալ ապագան փոխելու գործում:
«Շատ ուրախ ենք, որ «Ապագայի մտքեր» նորարար մրցույթն ունեցավ այսպիսի տպավորիչ հաջողություն եւ ավելի քան 5500 մարդ մեզ հետ կիսվեց գաղափարներով: Մեծապես գնահատում ենք մեր հաճախորդների կարծիքը, եւ առիթն օգտագործելով՝ ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել բոլոր մասնակիցներին: Հինգ տարի շարունակ մենք գործադրում ենք առավելագույն ջանքերը՝ հայ սպառողին առաջարկելու նորարար լուծումներ, որակյալ ծառայություններ, հոգատար սպասարկում եւ աջակցություն, եւ վստահ եմ, որ այս գաղափարները կօգնեն մեզ շարունակել փոխել այսօրը՝ այսպիսով փոխելով նաեւ ապագան», - ասել է Օրանժ Արմենիայի տնօրեր Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

17:59 | 22.12.14 | News | 5844
Today Orange has summarized the results of its “Ideas for future” contest during which 5500 suggestions have been presented by orange and non Orange customers.
Arthur Sargsyan, Silva Chorukhyan, Aram Mkrtchyan, Avetis Harutyunyan and Arsen Stepanyan, whose ideas Orange Jury considered as the most innovative and having the best chances to be implemented, have received iPhone 6 smartphones from the General Director of Orange.
To remind, the contest was organized from November 5 to 30, in the frame of the 5th anniversary of Orange, allowing all visitors of the dedicated www.orange5.am website to share their ideas with Orange and contribute to the change of tomorrow.
Francis Gelibter, General Director of Orange Armenia noted : “We are very pleased  that  our innovative “Ideas for future” campaign has had such an impressive success and that more than 5500 people shared their ideas with us. We value the feedback of our customers and I would like to thank all the participants, for helping Orange to continue to make a change in the Armenian telecommunication market. Already 5 years we are putting our best efforts to bring innovative solutions, quality services, care and support to Armenian population and I am sure these ideas will help us to continue changing today to change the future”.
To remind, www.orange5.am  website was launched in the frame of the 5th anniversary of Orange, illustrating the key elements of the activity of the company in Armenia. A special part of the website was dedicated to the “Ideas for Future” contest. During one month more than 25000 visited the website getting better acquainted with Orange and its activity in Armenia and more than 5500 shared their ideas.