18:20 | 26.09.14 | Նորություններ | 5348
Օգոստոսի 10-20-ը Գեղարքունիքի Ծաղկունք հյուրատանն անցկացված ճամբարին մասնակցել էին 40 երիտասարդներ, որոնց ներկայացրած գործարար առաջարկները լավագույնն էին ճանաչվել ընտրական փուլի արդյունքում։ Ճամբարի մասնակիցները հնարավորություն են ստացել կատարելագործել իրենց ծրագրերը՝ փորձագետների խորհրդատվության, գործարարների եւ թիմային աշխատանքի շնորհիվ։
Հանձնաժողովի որոշմամբ ճամբարի հաղթող ճանաչվեցին 3 մասնակիցներ։
ԴիջիՔամփ 2014–ին առաջին տեղը գրավեց սերմնացան ռոբոտի գաղափարը, որի հեղինակն է Տիգրան Սարգսյանը Սպիտակից: Երկրորդ մրցանակը շնորհվեց Երեւանից Դավիթ Ավետիսյանին, ով առաջարկեց «Թոփ տարիֆ» գաղափարը՝ ծրագիր, որը վերլուծում է բաժանորդի շարժական կապի ծառայությունների օգտագործումը եւ ստացած արդյունքների հիման վրա առաջարկում է շահավետ սակագին։ Երրորդ մրցանակին արժանացել է պաղպաղակի վաճառքի ավտոմատացված սարքի գաղափարը, որը առաջարկվել է ԵՊՃՀ ռոբոտաշինության խմբակի կողմից։ Բոլոր հաղթողներն արժանացան դրամական պարգեւների:
«Ի սրտե շնորհավորում եմ տեխնոլոգիական ճամբարի հաղթողներին եւ շնորհակալություն հայտնում բոլորին ակտիվ մասնակցության համար։ Ճամբարի մեկնարկի առաջին օրից ես հանդիպում եմ Ձեզ հետ եւ պետք է նշեմ, որ շատ տպավորված եմ տեսնելու հենց նման երիտասարդների, ովքեր իրենց սեփական ջանքերով եւ աշխատանքով կերտում են իրենց ապագայի կանաչ ճանապարհը, իսկ Beeline-ը կօգնի ձեր կյանքը դարձնել ավելի լավը։ Ակնկալում եմ, որ մոտ ապագայում մենք դեռ շատ առիթներ կունենաք հանդիպելու թե՛ որպես ընկերներ եւ թե՛ որպես գործընկերներ»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

18:20 | 26.09.14 | Новости | 5703
В прошедшем с 10 по 20 августа лагере приняли участие 40 молодых людей, чьи бизнес идеи были признаны лучшими по итогам отборочного тура. Участники лагеря получили возможность развить и улучшить свои проекты благодаря консультациям экспертов, предпринимателей и коллективной работе.
По итогам финального этапа жюри выбрало трех победителей. Лучшим проектом летнего лагеря DigiCаmp 2014 признана идея посевного робота, которую предложил Тигран Саргсян из Спитака.
Второй приз был вручен Давиду Аветисяну из Еревана. Он предложил идею «Топ тариф» - программа, которая анализирует использование услуг мобильной связи абонентом и на основе полученных данных предлагает выгодный тариф.
Третий приз получила идея автоматизированной машины по продаже мороженого (по примеру кофейных аппаратов). Эта идея представлена командой из кружка роботостроения ЕГПУ.
Победители были удостоены денежных призов, а все участники лагеря получили сертификаты DigiCamp.
«Поздравляю победителей технологического лагеря и благодарю всех за активное участие. С первого же дня открытия лагеря я встречаюсь с вами и должен заметить, что очень впечатлен видя молодых людей, которые собственным трудом создают свое будущее и рад, что Beeline помогает вам изменить жизнь к лучшему. Я надеюсь, что в ближайшем будущем у нас еще будет много поводов для встреч, как в качестве друзей, так, и в качестве партнеров», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.