12:51 | 04.11.13 | Նորություններ | 4652
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ընկերության ղեկավարությունն այսօր ամփոփել է ձեռքբերումներն ու ներկայացրել նոր առաջարկներ:
«Արդեն 4 տարի է, ինչ Օրանժը Հայաստանում է, եւ այսօր ունի 620 հազար բաժանորդներ: Չորս տարին շատ մեծ ժամանակահատված չէ, սակայն, երբ հետ եմ նայում, տենում եմ, որ շատ բան ենք հասցրել անել այս ընթացքում: Մասնավորապես, վերջին տարվա ընթացքում մեծ ուշադրություն ենք դարձրել ինովացիոն ծառայություններին, ցանցի որակի բարելավմանն եւ հաճախորդների նկատմամբ հոգատարության վրա»,-ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Նա նշել է, որ տարվա ընթացքում ընկերությունն ընդլայնել է ցանցի աշխարհագրությունը նաեւ գյուղերում, որոնք մինչ այդ ծածկույթով ապահովված չեն եղել:
«Օրանժը շարունակել է նաեւ կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությամբ իրականացվող ծրագրերը: Օրանժ հիմնադրամի աջակցությամբ մեկ տարվա ընթացքում 18 480 մարդ ստացել է անվճար ակնային հետազոտություն, իսկ 1200 մարդ` ակնային վիրահատություն, իսկ պետական հաստատությունների խնամքին հանձնված 17 երեխաներ ընտանիք են վերադարձել», - ասել է Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Ընկերության գլխավոր տնօրենը նշել է, որ տարին նշանակալից էր նա ֆինանսական առումով: «Ընկերությունը գրանցել է եկամուտների 17 %-ոց աճ, ինչը գրեթե 3 անգամ գերազանցում է շուկայի աճի միջին ցուցանիշը»,-ասել է նա:

12:51 | 04.11.13 | Новости | 5814
Как сообщает Медиамакс, руководство компании подвело сегодня итоги своих достижений и представило новые предложения.
"Уже 4 года, как Оранж действует в Армении, и сегодня компания насчитывает 620 000 абонентов. Четыре года - небольшой срок, но когда я оглядываюсь назад, то вижу, что нам многое удалось сделать за это время. В частности, в течение последнего года в центре нашего внимания были инновационные услуги, улучшение качества сети и содействие клиентам",- сказал генеральный директор Оранж Армения Франсис Желибтер.
Он отметил также, что в течение года компания расширила географию сети также в селах, которые до того не были обеспечены покрытием.
"Оранж продолжил также программы корпоративной социальной ответственности. В течение года при поддержке Фонда Оранж 18 480 человек прошли бесплатное офтальмологическое обследование, 1200 человек – офтальмологические операции, а  17 детей, которые находились на государственном попечении, вернулись домой”,- сказал Франсис Желибтер.
Генеральный директор компании отметил, что год был важным также в финансовом плане. "Компания зарегистрировала рост доходов на 17%, что почти в 3 раза превышает средние темпы роста рынка",- сказал он.