12:51 | 04.11.13 | Նորություններ | 4652
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ընկերության ղեկավարությունն այսօր ամփոփել է ձեռքբերումներն ու ներկայացրել նոր առաջարկներ:
«Արդեն 4 տարի է, ինչ Օրանժը Հայաստանում է, եւ այսօր ունի 620 հազար բաժանորդներ: Չորս տարին շատ մեծ ժամանակահատված չէ, սակայն, երբ հետ եմ նայում, տենում եմ, որ շատ բան ենք հասցրել անել այս ընթացքում: Մասնավորապես, վերջին տարվա ընթացքում մեծ ուշադրություն ենք դարձրել ինովացիոն ծառայություններին, ցանցի որակի բարելավմանն եւ հաճախորդների նկատմամբ հոգատարության վրա»,-ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Նա նշել է, որ տարվա ընթացքում ընկերությունն ընդլայնել է ցանցի աշխարհագրությունը նաեւ գյուղերում, որոնք մինչ այդ ծածկույթով ապահովված չեն եղել:
«Օրանժը շարունակել է նաեւ կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությամբ իրականացվող ծրագրերը: Օրանժ հիմնադրամի աջակցությամբ մեկ տարվա ընթացքում 18 480 մարդ ստացել է անվճար ակնային հետազոտություն, իսկ 1200 մարդ` ակնային վիրահատություն, իսկ պետական հաստատությունների խնամքին հանձնված 17 երեխաներ ընտանիք են վերադարձել», - ասել է Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Ընկերության գլխավոր տնօրենը նշել է, որ տարին նշանակալից էր նա ֆինանսական առումով: «Ընկերությունը գրանցել է եկամուտների 17 %-ոց աճ, ինչը գրեթե 3 անգամ գերազանցում է շուկայի աճի միջին ցուցանիշը»,-ասել է նա:

12:51 | 04.11.13 | News | 5810
The company's leadership summed up the results of its achievements and presented new offers today, Mediamax reports.
"It's already 4 years that Orange has been operating in Armenia and the company currently has 620 000 subscribers. 4 years is a short period but when I look back I see that we managed to do a lot for this period of time. Over the past year particularly, we have focused on innovative services, improvement of network quality and customer support", said Orange Armenia CEO Francis Gelibter.
He also noted that over the year, the company expanded the geography of network in the villages as well which didn't have the coverage before.
"Orange also continued its social corporate responsibility programs. Over the year, Orange Fund helped 18 480 people to undergo free eye examinations, 1200- eye operations and 17 children who were in charge of the state returned home", said Francis Gelibter.
The company's CEO noted that the year was important in the financial point of view as well. "The company registered growth of income by 17% which is almost 3-fold more than the average market growth rates", he said.