11:20 | 15.04.13 | Նորություններ | 3745
Orange-ի բաժանորդներից մեկը այս տարի եւս կդառնա Կաննի միջազգային կինոփառատոնի պատվավոր հյուրը` մասնակցելով Orange-ի «Դեպի Կանն» ֆեյսբուքյան մրցույթին, հայտնել են ընկերությունում:
Մինչեւ ապրիլի 26-ը Orange-ի ձայնային ծառայությունների բոլոր բաժանորդները հնարավորություն ունեն ձեռք բերել Կաննի 66-րդ միջազգային կինոփառատոնին որպես VIP հյուր մասնակցելու ուղեգիր երկու հոգու համար՝ մասնակցելով Facebook-ում Orange-ի էջում կազմակերպված տեսամրցույթին եւ դառնալ լավագույն տեսանյութի հեղինակը:
Հաղթողը կստանա ուղեւորության ամբողջական փաթեթ՝ ներառյալ ավիատոմսեր, համար հինգաստղանի հյուրանոցում, անձնական վարորդ եւ մուտք դեպի կինոփառատոն կարմիր գորգով, կինոաստղերի հետ միասին:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է պատրաստել մինչեւ 1 րոպե տեւողությամբ կարճ տեսանյութ “Ես սիրում եմ կինոն, ես սիորւմ եմ Կաննի փառատոնը” թեմայով, այն բեռնել ինտերնետ, իսկ տեսանյութի հղումը (link) հրապարակել Facebook-ում Orange-ի պաշտոնական էջում (https://www.facebook.com/orangearmenia.ftgroup) համապատասխան գրառման տակ` մեկնաբանության դաշտում: Տեսանյութը հրապարակելուց հետո անհրաժեշտ կլինի նաեւ այն ուղարկել անձնական հաղորդագրությամբ (private message)`  նշելով նաեւ հեղինակի անունը, ազգանունը եւ հայրանունը, ինչպես նաեւ Orange հեռախոսահամարը:
«Մեր բաժանորդները սիրում են կինո: Ահա թե ինչու մենք հնարավորություն ենք ստեղծում նրանց համար՝ իսկապես վայելելու համաշխարհային կինոյի լավագույն պահերը: Կարծում ենք` ցանկացած կինոսիրողի երազանքներից է հայտնվել Կաննի նման հեղինակավոր միջազգային կինոփառատոնում, որտեղ իր շուրջը կլինեն համաշխարհային կինոաստղեր` կենդանի լեգենդներ: Իսկ քանի որ կինո մեր բաժանորդները մենակ չեն գնում, երջանիկ հաղթողը կընտրի, թե ում հետ է գնալու, այս անգամ` արդեն Կանն: Ակնկալում ենք օրիգինալ ու խանդավառ տեսանյութեր»,- ասել է Orange-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Քվեարկության ավարտին` ապրիլի 26-ի ժամը 23:00-ի դրությամբ առավելագույն թվով Facebook-քվեներ (like-եր) հավաքած տասը տեսանյութերը կքննարկվեն Orange-ի ժյուրիի կողմից, եւ դրանցից լավագույնին կշնորհվի մրցանակը: Ժյուրին հատկապես գնահատելու է տեսանյութերի յուրօրինակությունը, հումորը, ստեղծագործական ու հուզական կողմը, սակայն ոչ տեխնիկական որակը: Տեսանյութը կարելի է նկարահանել ինչպես տեսախցիկով, այնպես էլ բջջային հեռախոսով:
Հաղթող տեսանյութի հեղինակի անունը հայտնի կդառնա ապրիլի 30-ին, Orange-ի գրասենյակում, ուր կհրավիրվեն ամենաշատ քվեներ հավաքած տասը տեսանյութերի հեղինակները:
Մրցույթի պայմաններին ավելի մանրամասն ծանոթանալու համար պետք է այցելել www.orangearmenia.am/events/to-cannes/:
Orange-ը Կաննի կինոփառատոնի պաշտոնական գործընկերն է արդեն ավելի քան 10 տարի, իսկ Հայաստանում արդեն 4-րդ տարին է հնարավորություն տալիս իր բաժանորդներին մասնակցել փառատոնին:

11:20 | 15.04.13 | Новости | 3784
Один из абонентов Orange Armenia в этом году также станет почетным гостем международного Каннского кинофестиваля, приняв участие в конкурсе Orange “В Канны” в сети Фейсбук, сообщили в компании.
Все абоненты голосовых услуг Orange до 26 апреля имеют возможность получить путевку на двоих в качестве VIP-гостей на 66-й Международный Каннский кинофестиваль, приняв участие в видеоконкурсе, организованном на страничке Orange в Фейсбук, и стать автором лучшего видео.
Победитель получит полный пакет путешествия, включая авиабилет, номер в пятизвездочном отеле, личного водителя и вход в кинофестиваль по красной дорожке вместе с кинозвездами.
Для того, чтобы принять участие в конкурсе, необходимо подготовить краткое видео длительностью до 1 минуты на тему “Я люблю кино, я люблю Каннский кинофестиваль”, загрузить его в Интернет, а ссылку видео (link) опубликовать на официальной страничке Orange в Facebook (https://www.facebook.com/orangearmenia.ftgroup) под соответствующей записью – в разделе комментариев. После публикации видеоматериала нужно будет отправить его также в качестве личного сообщения (private message), отметив имя, фамилию и отчество автора, а также номер Orange.
“Наши абоненты любят кино. Вот почему мы предоставляем им возможность действительно получить наслаждение от лучших моментов мирового кино. Мы думаем, что мечта любого кинолюбителя - появиться на таком авторитетном конкурсе, как Каннский, где его будут окружать мировые кинозвезды, живые легенды. А так как наши абоненты не ходят в кино одни, счастливый победитель сам выберет, с кем он поедет в Канны. Мы ожидаем оригинальные и интересные видео”,- сказал гендиректор Orange Франсис Желибтер.
В конце голосования, то есть по состоянию на 23:00 26 апреля, 10 видеоматериалов, собравших наибольшее количество like-ов в Facebook, будут обсуждены жюри Orange, и лучшему из них будет вручен приз. В частности, жюри будет оценивать оригинальность, юмор, творческую и эмоциональную сторону, а не техническое качество. Видео можно снимать как камерой, так и сотовым телефоном.
Имя автора победителя видео станет известно 30 апреля в офисе Orange, куда пригласят авторов 10 видео, набравших наибольшее количество голосов.
Для того, чтобы детальнее ознакомиться с условиями конкурса, нужно посетить страницу www.orangearmenia.am/events/to-cannes/.
Orange более 10 лет выступает официальным партнером Каннского кинофестиваля, а в Армении уже 4-й год предоставляет возможность своим абонентам участвовать в кинофестивале.