09:31 | 28.02.13 | Նորություններ | 6789
Orange-ը ներկայացրել է նոր՝ մինչեւ 21.6 Մբ/վ արագություն ապահովող MyFi սարքը, որը հնարավորություն է տալիս օգտվել գերարագ ինտերնետից Orange-ի ողջ ծածկույթում, ինչպես նաեւ ստեղծել անձնական Wi-Fi տարածք` անգամ գտնվելով շարժման մեջ:
MyFi-ի միջոցով միաժամանակ ինտերնետին կարող են միացվել մինչեւ 10 սարքավորում` համակարգիչ, հեռախոս, պլանշետ եւ այն:
«Ուղիղ երկու տարի առաջ էր, երբ Orange-ն առաջին անգամ հայկական շուկայում ներկայացրեց ինտերնետից օգտվելու այս նորարական լուծումը: Այս նոր MyFi-ը նոր առաջարկով, նոր աստիճանի կբարձրացնի շարժական ինտերնետից օգտվելու փորձառությունը Orange-ի ծածկույթում, որը ներառում է Հայաստանի բոլոր մարզերը», - ասել է Օրանժ Արմենիայի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:
Նոր MyFi սարքի միջոցով ինտերնետին կարելի է միանալ ոչ միայն WiFi-ի, այլ նաեւ USB լարի միջոցով:
MyFi սարքը մինչեւ ապրիլի 7-ն առաջարկվում է հատուկ սակագնային պլաններով, որոնք ներառում են գերարագ ինտերնետի բացառիկ մեծ ծավալի փաթեթներ:
Մինչեւ ապրիլի 7-ը 12 ամսով MyFi-ին բաժանորդագրվելու դեպքում 6000 դրամ ամսավճարի դիմաց բաժանորդները կստանան ամսական 5ԳԲ, իսկ 11,000 դրամ ամսավճարի դիմաց՝ 25ԳԲ գերարագ ինտերնետ, ինչպես նաեւ MyFi սարքը՝ համապատասխանաբար 4000 կամ 1 դրամով:
MyFi-ին բաժանորդագրվելով 24 ամսով՝ բաժանորդներն ամեն ամիս կստանան 5 կամ 25ԳԲ գերարագ ինտերնետ համապատասխանաբար 5,000 կամ 10,000 ամսավճարի դիմաց եւ MyFi սարքը՝ 2000 կամ 1 դրամով:
Նոր MyFi սարքը հասանելի է նաեւ Ինտերնետ Հիմա եւ MyFi ներկա բաժանորդներին, ովքեր չունեն բաժանորդ մնալու ընթացիկ պարտավորություն:

09:31 | 28.02.13 | Новости | 7112
Orange Armenia представила новое устройство MyFi со скоростью до 21.6 мегабит/с, обеспечивающее сверхскоростной интернет во всей зоне покрытия Orange.
Устройство MyFi также позволяет создавать личное пространство Wi-Fi везде, даже находясь в движении.
Посредством MyFi к интернету могут быть подключены до 10 устройств: компьютер, телефон, планшет и др.
«Новое предложение MyFi поднимет на новый уровень услугу мобильного интернета с покрытием сети до 21.6 мегабит/с во всех регионах Армении», - сказал директор по маркетингу Orange Армения Арам Мкртчян.
Устройство MyFi позволяет подключится к интернету не только посредством WiFi, но и USB-порта.
Устройство MyFi до 7 апреля 2013 года предлагается по специальным тарифам: по тарифу присоединения к MyFi в 6000 драмов на 12 месяцев абонентам будет предоставлена 5 гигабит, а в случае тарифа 11 000 драмов – 25 гигабит сверхскоростного интернета ежемесячно, а также устройство MyFi за 4000 драмов и 1 драм соответственно.
В случае подписки к услуге на 24 месяца абоненты получат ежемесячно 5 или 25 гигабит сверхскоростного интернета за 5 000 или 10 000 драмов ежемесячной абонентской платы соответственно, а устройство приобретут за 2000 драмов или 1 драм соответственно.