09:31 | 28.02.13 | Նորություններ | 6789
Orange-ը ներկայացրել է նոր՝ մինչեւ 21.6 Մբ/վ արագություն ապահովող MyFi սարքը, որը հնարավորություն է տալիս օգտվել գերարագ ինտերնետից Orange-ի ողջ ծածկույթում, ինչպես նաեւ ստեղծել անձնական Wi-Fi տարածք` անգամ գտնվելով շարժման մեջ:
MyFi-ի միջոցով միաժամանակ ինտերնետին կարող են միացվել մինչեւ 10 սարքավորում` համակարգիչ, հեռախոս, պլանշետ եւ այն:
«Ուղիղ երկու տարի առաջ էր, երբ Orange-ն առաջին անգամ հայկական շուկայում ներկայացրեց ինտերնետից օգտվելու այս նորարական լուծումը: Այս նոր MyFi-ը նոր առաջարկով, նոր աստիճանի կբարձրացնի շարժական ինտերնետից օգտվելու փորձառությունը Orange-ի ծածկույթում, որը ներառում է Հայաստանի բոլոր մարզերը», - ասել է Օրանժ Արմենիայի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:
Նոր MyFi սարքի միջոցով ինտերնետին կարելի է միանալ ոչ միայն WiFi-ի, այլ նաեւ USB լարի միջոցով:
MyFi սարքը մինչեւ ապրիլի 7-ն առաջարկվում է հատուկ սակագնային պլաններով, որոնք ներառում են գերարագ ինտերնետի բացառիկ մեծ ծավալի փաթեթներ:
Մինչեւ ապրիլի 7-ը 12 ամսով MyFi-ին բաժանորդագրվելու դեպքում 6000 դրամ ամսավճարի դիմաց բաժանորդները կստանան ամսական 5ԳԲ, իսկ 11,000 դրամ ամսավճարի դիմաց՝ 25ԳԲ գերարագ ինտերնետ, ինչպես նաեւ MyFi սարքը՝ համապատասխանաբար 4000 կամ 1 դրամով:
MyFi-ին բաժանորդագրվելով 24 ամսով՝ բաժանորդներն ամեն ամիս կստանան 5 կամ 25ԳԲ գերարագ ինտերնետ համապատասխանաբար 5,000 կամ 10,000 ամսավճարի դիմաց եւ MyFi սարքը՝ 2000 կամ 1 դրամով:
Նոր MyFi սարքը հասանելի է նաեւ Ինտերնետ Հիմա եւ MyFi ներկա բաժանորդներին, ովքեր չունեն բաժանորդ մնալու ընթացիկ պարտավորություն:

09:31 | 28.02.13 | News | 7124
Orange presented a new up to 21.6Mbps MyFi device enabling to use high-speed internet in the whole coverage of Orange, as well as create a private Wi-Fi zone everywhere.
Through MyFi up to 10 devices can be connected to internet simultaneously – computer, phone, tablet, etc.
“It was precisely 2 years ago that Orange first in telecom market presented this innovative solution for using internet. Indeed, it changes our ideas about our use of internet. This new MyFi with a new offer will increase customers’ web experience to a new level in up to 21.6Mbps modern coverage of Orange, which encompasses all regions of Armenia,” said Aram Mkrtchyan, Orange Armenia Marketing Director.
Through this new MyFi device the users can connect to the internet not only via WiFi, but also by USB cable.
Till April 7 the MyFi device will be offered for special tariff plans, which include exclusively large volumes of high-speed internet bundles. Thus, by subscribing to MyFi till April 7 for 12-month commitment period, customers will receive monthly 5GB high-speed internet for 6,000 AMD monthly fee, and 25GB for 11,000 AMD monthly fee, as well as the MyFi device for 4,000 AMD or 1 AMD respectively. By subscribing to MyFi for 24-month commitment period, the customers will receive monthly 5GB or 25GB high-speed internet for 5,000 or 10,000 AMD monthly fee respectively, plus MyFi device for 2,000 AMD or 1 AMD.
New MyFi device is also available to the existing subscribers of Internet Now and MyFi with no current commitment.