03:57 | 10.09.12 | Նորություններ | 6317
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանի էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիան, ԱրմենՏել (Beeline ապրանքանիշ) եւ Nakoil (Motul ապրանքանիշ) ընկերությունների աջակցությամբ կազմակերպել է հիդրոցիկլետների առաջին սիրողական մրցավազքը Հայաստանում:
Մրցավազքը տեղի է ունեցել ս.թ. սեպտեմբերի 9-ին Սեւանա լճում, ջրային մոտոցիկլետների երկու դասում` մինչեւ 255 եւ ավել ձիաուժ հզորությամբ, հայտնել են ԱրմենՏել-ից:
Միջոցառմանը մասնակցեցին ավելի քան 20 մարզիկ, ովքեր մրցում էին օլիմպիական համակարգով 1200 մետր երկարությամբ ջրային մրցուղով: “A” դասում հիդրոցիկլետների առաջին սիրողական մրցավազքի հաղթողներ դարձան Դավթյան Ռաֆին, Բաղդասարյան Շավարշը եւ Ավետիսյան Վաչիկը, իսկ “B” դասում` Գոնչոյան Գրիշան, Սարգսյան Գարուշը եւ Հովակիմյան Հակոբը, ովքեր համապատասխանաբար գրավեցին առաջին, երկրորդ եւ երրորդ տեղերը:
«Հաճելի է տեսնել, որ ԱրմենՏելի աջակցությամբ Հայաստանում էքստրեմալ մարզաձեւերն ավելի ու ավելի հայտնի են դառնում: Միջոցառման հյուրերն իրենց համար Հայաստանում բացահայտեցին ջրամոտորային նոր սպորտաձեւ եւ մենք հույս ունենք, որ հիդրոցիկլետների մրցությունը կբարձրացնի հայ երիտասարդների հետաքրքությունը ջրային սպորտի եւ ակտիվ հանգստի հանդեպ, ինչպես նաեւ Սեւանա լճի զբոսաշրջային գրավչությունը”,- նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

03:57 | 10.09.12 | Новости | 6138
Ереван/Медиамакс/. Армянская ассоциация экстремального спорта «Адреналин» при поддержке компаний АрменТел (торговая марка Beeline) и Nakoil (торговая марка Motul) организовала первые в Армении официальные любительские соревнования среди гонщиков на водных мотоциклах.
Гонки прошли 9 сентября на озере Севан среди водных скутеров двух классов – гидроциклов мощностью до 255 лошадиных сил и выше, сообщили в АрменТел.
В мероприятии приняли участие более 20 гонщиков, которые соревновались друг с другом по олимпийской системе на водной трассе протяженностью 1200 метров. Победителями первых в Армении официальных гонок на водных мотоциклах стали: в классе «А» - Давтян Раффи, Багдасарян Шаварш и Аветисян Вачик. В классе «В» - Гончоян Гриша, Саргсян Гаруш и Овакимян Акоп, занявшие соответственно первое второе и третье места.
«Мне приятно видеть, что при поддержке АрменТел в Армении проводятся и начинают приобретать популярность все новые виды экстремального спорта. Гости соревнования открыли для себя новые для Армении водно-моторные соревнования на гидроциклах и аквабайках, и мы надеемся, что они поднимут интерес молодежи к водным видам спорта, к активному отдыху и увеличению туристической привлекательности высокогорного озера Севан»,- отметил гендиректор АрменТел Игорь Климко.