17:31 | 08.08.12 | Նորություններ | 3717
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը (ՀԾԿՀ) գրավոր հարցում է ուղարկվել ԱրմենՏել-ին՝ պահանջելով ներկայացնել օգոստոսի 7-ին ընկերության բջջային ցանցում տեղի ունեցած խափանումների պատճառները:
«Ընկերությունից պարզաբանումներ ստանալուն պես հանձնաժողովը կուսումնասիրի դրանք եւ արդյունքների մասին կտեղեկացնի հանրությանը», - հայտնել են հանձնաժողովում:
Երեկ ԱրմենՏելի բջջային ցանցում տեղի են ունեցել խափանումներ, որոնք թույլ չէին տալիս բաժանորդներին օգտվել կապից: Նման դեպք նույն օպերատորի հետ պատահել էր մայիսի 18-ին, որն ընկերությունը բացատրել էր «կապալառուներից մեկի կողմից տեղադրված սարքավորման խափանմամբ»:

17:31 | 08.08.12 | Новости | 4858
Ереван/Медиамакс/. Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении направила письменный запрос в АрменТел с требованием представить причины произошедшего вчера сбоя в сети мобильной связи оператора.
«По получению объяснений со стороны компании, комиссия изучит их и проинформирует общественность о результатах»,- сообщили в КРОУ.
Вчера в сети мобильной сети АрменТел произошли сбои, которые не позволяли абонентам пользоваться услугами связи. Подобный случай произошел с тем же оператором 18 мая текущего года. Тогда компания объяснила это «сбоем оборудования, установленного одним из подрядчиков».