15:14 | 08.06.12 | Նորություններ | 4900
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (Beeline ապրանքանիշ) աջակցում է Armenian Street Dance Contest 2012 փառատոնի եզրափակիչ փուլի անցկացմանը:
Միջոցառումը կանցնի հունիսի 10-ին Երեւանում «Խուլ-համրերի մշակույթի պալատում», հայտնել են ընկերությունում:
Եզրափակչում կպայքարեն 10 թիմ եւ ավելի քան 100 մասնակից Հայաստանից, Վրաստանից եւ Իրանից: Մրցումները կանցկացվեն պարային երեք ուղղություններով` փոփինգ (poping), բրեյք (break) եւ հիփ-հոփ (hip-hop): Փառատոնի հյուրերին եւ հանդիսատեսին կներկայացվի Street Dance պարերի պատմությունը` կենդանի կատարմամբ:
Փառատոնի շոու-ծրագիրը ներառում է Street Dance ոճի ելույթներ, ինչպես նաեւ պարային Street տարրեր: Առանձին ծրագրով հանդես կգա Axe Capoeira հայկական դպրոցը, կանցկացվեն Rap Battle и Beat Box Battle ոճի մրցումներ: Փառատոնի հաղթողները կստանան գավաթներ, պատվոգրեր եւ մրցանակներ, իսկ լավագույն երկու թիմերի մասնակցությամբ կնկարահանվի տեսահոլովակ:
«Աջակցությունը երիտասարդական նախաձեռնություններին «ԱրմենՏել» ընկերության կորպորատիվ սոցիալական ռազմավարության հիմնական ուղություններից է: Beeline ապրանքանիշը` պայծառ է եւ ժամանակակից, եւ մենք միշտ ուրախ ենք օգնել երիտասարդ, աշխուժ եւ տաղանդավոր պատանիներին ու աղջիկներին ցուցադրել իրենց հմտությունները, գիտելիքներն ու տաղանդը: Ուրախ ենք սատարել ժամանակակից պարային արվեստին եւ բոլոր մասնակիցներին մաղթում ենք հաջող ելույթներ», – ասաց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Փառատոնի վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկություններին, ինչպես նաեւ մասնակիցների ցանկին կարելի է ծանոթանալ միջոցառման պաշտոնական կայքում` www.citylife.am:

15:14 | 08.06.12 | News | 5208
Yerevan/Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) will support holding of the final round of Armenian Street Dance Contest 2012.
The festival will be held in the building of the Republican Association of Deaf-and-Dumb in Yerevan on June 10, the company reported.
10 teams and over 100 participants from Armenia, Georgia and Iran will take part in the festival. The contests will be held in 3 dance categories – poping, break and hip-hop.
The festival’s show program includes Street Dance performances and various dance elements of Street. Axe Capoeira Armenian school will present a separate program – contests in Rap Battle and Beat Box Battle will be held. The winners of the festival will get cups, certificates and prizes and the two best teams will take part in a video track.
“Support of young initiatives is one of the central areas in the social strategy of ArmenTel. Beeline is a young, bright and modern brand and in its traditions, we are always glad to help young, active and talented young men and women to realize themselves, show their skills, knowledge and talent. We are happy to support the holiday of modern dance art and wish all the participants of the festival to perform successfully”, noted ArmenTel CEO Igor Klimko.
To get additional information on the festival and get acquainted with the list of participants and teams, you can visit the official site of the contest - www.citylife.am.