14:49 | 01.06.12 | Նորություններ | 4594
Մեկնարկել է Orange-ի եւ Վորլդ Վիժն Հայաստանի «Պահպանենք երեխաներին ընտանիքում» SMS բարեգործական նախագիծը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Երեխանի պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ այսօր Orange-ը եւ Վորլդ Վիժն Հայաստանը մեկնարկել են  «Պահպանենք երեխաներին ընտանիքում» SMS բարեգործական նախագիծը:
«Նախագծի շրջանակներում մեր բաժանորդներից յուրաքանչյուրը կարող է օգնել այն երեխաներին, որոնք ունեն ծնողներ, բայց ստիպված են ապրել մանկատանը»,- ասել է Orange հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Բրունո Դյութուան:
Ուղարկելով SMS 1234 եւ 5678 համարներին` Orange-ի բաժանորդները կնվիրաբերեն համապատասխանաբար 100 եւ 500 դրամ: Յուրաքանչյուր ամսվա վերջին Orange հիմնադրամը կկրկնապատկի հանգանակության արդյունքում ստացված գումարն ու կտրամադրի Վորլդ Վիժն Հայաստանին: Գումարի մի մասը Վորլդ Վիժն Հայաստանի աշխատակիցները կտրամադրեն ընտանիքի առօրյա հոգսերին, իսկ մյուս մասը` փոքրիկի եկամուտի աղբյուրի ստեղծմանը, որը հետագայում թուլ կտա ընտանիքին դառնալ ինքնուրույն:
«Մենք ոգեւորված ենք այս համագործակցությամբ: Մեր նպատակն է, որ երեխաները վայելեն իրենց ծնողների, ընտանիքի  խնամքն ու սերը, ընտանիքների տնտեսական կայունությունն ապահովելը»,- ասել է Վորլդ Վիժն Հայաստանի տնօրեն Գրահամ Սթրոնգը:
Նախագիծը կտեւի մեկ տարի, որի ընթացքում Orange հիմնադրամը պարբերաբար կտեղեկացնի հավաքված գումարի եւ ընտանիքների մասին, որոնց ուղղվել է գումարը:

Председатель совета Фонда Orange Бруно Дютуа
Ереван/Медиамакс/. В связи с Международным днем защиты детей сегодня Orange и Ворлд Вижн Армения стартовали благотворительный SMS-проект “Защитим детей в семьях”.
“В рамках проекта каждый из наших абонентов может помочь детям, у которых есть родители, но которые при этом вынуждены жить в детском доме”,- сказал председатель Фонда Orange Бруно Дютуа.
Отправляя SMS на номера 1234 и 5678, абоненты Orange жертвуют, соответственно, 100 и 500 драмов. В конце каждого месяца Фонд Orange удвоит сумму, полученную от пожертвований, и предоставит ее Ворлд Вижн Армения. Сотрудники Ворлд Вижн Армения предоставят часть суммы на ежедневные заботы семьи, а другую часть – на создание источника дохода малыша, которая в дальнейшем позволит быть семье самостоятельной.
“Мы рады этому сотрудничеству. Нашей целью является то, чтобы дети жили в семье, довольствовались любовью и заботой домочадцев, и мы бы могли обеспечить их экономическую стабильность”,- сказал директор Ворлд Вижн Армения Грехем Стронг.
Проект продлится год, в течение которого Фонд Orange периодически будет сообщать о накопленной сумме и семьях, которым предоставлена сумма.