16:48 | 29.05.12 | Նորություններ | 3210
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) եւ «Ադրենալին» էքստրեմալ մարզաձևերի ասոցիացիան ամփոփել են մայիսի 25-ին Երեւանում անցկացված Drag-Racing անվանակարգի Big Race 2012-ի արդյունքները:
Ռալիին մասնակցեցին վարորդներ Հայաստանից, Բելգիայից, Վրաստանից, Իրանից եւ Ուկրաինայից: Հարավային Կովկասում ավտոսպորտի պատմության մեջ առաջին անգամ միմյանց հետ մրցում էին ոչ միայն մարդատար, այլեւ բեռնատար մեքենաներ:
Ընդհանուր առմամբ միջոցառմանը մասնակցեցին շուրջ 200 վարորդներ:
Big Race 2012 ավտոմրցավազքում մրցանակային տեղերը բաշխվեցին հետեւյալ կերպ` «Class A» դասում հաղթեց Սերգեյ Արջվանիձեն ВАЗ 21-074 մեքենայով, «Class B» դասում լավագույնը ճանաչվեց Ասպուրակ Չոփիկյանը BMW 320 մեքենայով: Նույն մակնիշի մեքենայով հանդես եկող Գեւորգը Հայրապետյան հաղթող ճանաչվեց «Class C» դասում, իսկ «Class D» եւ «Class Е» դասերում` Գառնիկ Մկրտչյանը (Mercedes-Benz 190D) եւ Դավիթ Հակոբյանը (BMW X6M):
Հատուկ մրցանակի արժանացավ միակ կին վարորդը` բելգիացի Պեպա Ալեքսանդրովան, ով ավտոմրցավազքին մասնակցում էր Mercedes Actros մակնիշի բեռնատար մեքենայով:
«Big Race 2012 ավտոմրցավազքը «ԱրմենՏել» ընկերության եւ «Ադրենալին» էքստրեմալ սպորտաձեւերի ասոցիացիայի հաջող համագործակցության եւս մեկ օրինակ է: Համոզված ենք, որ կարողացանք ավտոսպորտի սիրահար երեւանցիներին նվիրել եւս մեկ օր` լեցուն դրական զգացմունքներով եւ վառ տպավորություններով», - ասել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

16:48 | 29.05.12 | Новости | 3396
Ереван/Медиамакс/. Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) совместно с ассоциацией экстремального спорта «Адреналин» подвели итоги гонки Big Race 2012 в классе Drag-Racing, которая прошла в Ереван в минувшее воскресенье.
В ралли приняли участие автомобилисты из Армении, Бельгии, Грузии, Ирана и Украины. Впервые в истории автомобильного спорта Южного Кавказа в гонках класса Drag-Racing приняли участие седельные тягачи. В общей сложности в мероприятии приняли участие около 200 автогонщиков, мотоциклистов и водителей большегрузных автомобилей. Мероприятие посетили несколько тысяч зрителей и болельщиков из столицы и регионов Армении.
Призовые места в гоночном соревновании определились следующим образом: в классе «A» победителем стал Сергей Арджванидзе на автомобиле ВАЗ 21-074, В классе «B» лучшим стал Аспурак Чопикян на автомобиле BMW 320. Выступивший на автомобиле аналогичной марки Геворг Айрапетян, стал победителем в классе «C». В классах «D» и «Е», соответственно, победили Гарник Мкртчян на автомобиле Mercedes-Benz 190D и Давид Акопян на автомобиле BMW X6M.
Специального приза удостоилась участница из Бельгии Пепа Александрова - единственная женщина, которая приняла участие в гонке на седельном тягаче Mercedes Actros.
«Гонка Big Race 2012 стала еще одним примером успешного сотрудничества компании «АрменТел» и Ассоциации экстремальных видов спорта «Адреналин». Мы уверены, что смогли подарить ереванцам - любителям автоспорта и гонок еще один день, наполненный позитивным настроением и яркими впечатлениями», - отметил гендиректор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.