09:55 | 22.05.12 | Նորություններ | 5022
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ընթացիկ տարվա I եռամսյակում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հասույթը կազմել է 16.7 մլրդ դրամ` 2%-ով աճելով նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը` վկայակոչելով “ՄՏՍ” ԲԲԸ ֆինանսական արդյունքները ընթացիկ տարվա I եռամսյակի համար, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գործառնական հասույթը մինչեւ հիմնական միջոցների եւ ոչ նյութական ակտիվների ամորտիզացիայի պահումը (OIBDA) ընթացիկ տարվա I եռամսյակում կազմել է 11,3 մլրդ դրամ` անցյալ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով 36%-ով:
«OIBDA զգալի աճը պայմանավորված է ցանցի սարքավորումների փոփոխման նախագծի շրջանակներում սարքավորումների իրացմամբ, ինչը հանգեցրել է 2012 թվականի 1 եռամսյակի հաշվետվության մեջ լրացուցիչ 3,52 մլրդ դրամ եկամտի», - նշվում է “ՄՏՍ” ԲԲԸ մամլո հաղորդագրության մեջ:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մեկ բջջային բաժանորդից ստացված միջին ամսական եկամուտը (ARPU) 2012թ. I եռամսյակում կազմել է 2 380 դրամ` անցյալ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով 11%-ով: MOU ցուցանիշը (մեկ ամսվա ընթացքում մեկ բաժանորդի կողմից օգտագործված րոպեների քանակը) ավելացել է մեկ տարվա ընթացքում 7%-ով եւ կազմել 315 րոպե:
Մամլո հաղորդագրության համաձայն, տարեկան հաշվարկով ARPU-ի աճը տեղի է ունեցել աճող մրցակցության պայմաններում բարձր եկամուտ ապահովող բաժանորդների պահպանմանն ու ներգրավմանն ուղղված ջանքերի շնորհիվ, իսկ MOU-ի աճը տեղի է ունեցել ներցանցային զանգերի խրախուսման հետեւանքով` բաժանորդների հավատարմությունը բարձրացնելու նպատակով:

Ереван/Медиамакс/. Выручка ВиваСелл-МТС в первом квартале текущего года составила 16.7 млрд драмов, увеличившись по сравнению с аналогичным прошлогодним периодом на 2%.
Как сообщает Медиамакс со ссылкой на финансовые результаты ОАО «МТС» за I квартал текущего года, операционный доход ВиваСелл-МТС до вычета износа основных средств и амортизации нематериальных активов (OIBDA) составил в первом квартале текущего года 11,3 млрд драмов, увеличившись по сравнению с аналогичным прошлогодним периодом на 36%.
«Значительный рост OIBDA связан с реализацией оборудования в рамках проекта по замене оборудования сети, что привело к отражению в отчетности за 1 квартал 2012 г. дополнительного дохода в сумме 3,52 млрд драмов», - отмечается в пресс-релизе ОАО «МТС».
Среднемесячный доход ВиваСелл-МТС с абонента сотовой связи в Армении (ARPU) составил в первом квартале 2380 драмов, увеличившись по сравнению с аналогичным прошлогодним периодом на 11%. Показатель MOU (количествo использованных минут на одного абонента за месяц) увеличился за год на 7%, составив 315 минут.
Согласно пресс-релизу, рост ARPU в годовом исчислении произошел в результате усилий компании, направленных на удержание и привлечение высокодоходных клиентов в условиях растущей конкуренции, а рост MOU произошел вследствие стимулирования