13:15 | 20.04.12 | Նորություններ | 6134
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այսօր ասել է, որ «մենք պետք է պահպանենք բնությունը, քանի որ այն Հայաստանի ամենաթանկ կապիտալն է»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է այսօր «Երկրի օր- 2012» քարոզարշավին նվիրված մամլո ասուլիսին:
«Հայաստանը փոքր երկիր է՝ սահմանափակ բնական ռեսուրսներով, որոնց պահպանումը եւ ճիշտ տնօրինումն երկրի համար կենսական խնդիր է: Անհրաժեշտ է ցուցաբերել համապատասխան գիտակցություն եւ պատասխանատվություն պահպանելու մեր բնությունը, եւ  բարձրացնելու գալիք սերունդների իրազեկվածության մակարդակը  բնապահպանական խնդիրների մասին”,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Երկրի օր-2012» քարոզարշավի շրջանակներում այս տարի նախատեսված է ծառատունկ իրականացնել Արարատի մարզի Ուրծաձոր համայնքում, որտեղ գտնվում է «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցին կից բուֆերային գոտու այն հատվածը, որի պահպանությունը ստանձնել է Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանության հիմնադրամը:
Ինչպես տեղեկացրել է հիմնադրամի ղեկավար Ռուբեն Խաչատրյանը, այդ տարածքում նախատեսվում է 2000 ծառ տնկել:
Քարոզարշավի շրջանակներում հիմնադրամը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ իրականացնում է «SMS ծառատունկ» ծրագիրը: «Նվիրի՛ր քո ծառը քո երկրին» կարգախոսի ներքո կարճ հաղորդագրության միջոցով ծառ տնկելու միջոցառումը կշարունակվի մինչեւ ապրիլի 30-ը:
Իսկ ապրիլի 27-ին Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի հետ համատեղ, այս տարի արդեն երրորդ անգամ կիրականացնեն ապրիլի 24-ին  Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր բերվող ծաղիկների հավաքում, վերամշակում:

13:15 | 20.04.12 | Новости | 6420
Ереван/Медиамакс/. Гендиректор компании “ВиваСелл-МТС” Ральф Йирикян заявил сегодня, что “мы должны охранять природу, она является самым дорогим капиталом Армении”.
Как сообщает Медиамакс, об этом Ральф Йирикян заявил сегодня в ходе пресс-конференции, посвященной кампании “День Земли – 2012”.
“Армения - маленькая страна, с ограниченными природными ресурсами, охрана и правильное руководство которыми имеет для нее жизненно важное значение. Необходимо выражать соответствующее понимание и ответственность для охраны нашей природы и повышения информированности будущих поколений об экологических проблемах”, - сказал Ральф Йирикян.
В рамках кампании “День Земли – 2012” в этом году планируется посадка деревьев в общине Урцадзор Араратской области, где находится та часть буферного пояса при государственном заповеднике “Хосровские леса”, охрану которой взял на себя Фонд охраны дикой природы и культурных ценностей Армении.
Как сообщил руководитель Фонда Рубен Хачатрян, на этой территории планируется посадить 2000 деревьев.
В рамках кампании Фонд при содействии ВиваСелл-МТС реализует программу «SMS – посадка деревьев». Мероприятие по посадке деревьев посредством короткого сообщения под лозунгом “Подари свое дерево своей стране” продолжится до 30 апреля.
А 27 апреля Фонд охраны дикой природы и культурных ценностей совместно с ВиваСелл-МТС и музеем-институтом Геноцида армян уже в третий раз в этом году проведут сбор и переработку цветов мемориала в Цицернакаберде.