16:20 | 27.01.12 | Նորություններ | 6975
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր ընտրվել է “Ադրենալին” էքստրեմալ մարզաձեւերի նորաստեղծ ասոցիացիայի պատվավոր նախագահ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, դա տեղի է ունեցել ասոցիացիայի առաջին նիստում, որի ընթացքում ընտրվել են նաեւ դրա նախագահը եւ ղեկավար անդամները:
«Ես իմ փորձից գիտեմ, թե ինչ է նշանակում էքստրեմալ մարզաձեւեր: Ամբողջ աշխարհում էքստրեմալ մարզաձեւերը զարգանում են եւ նոր տեսակներով են համալրվում»,- ասել է Իգոր Կլիմկոն եւ հավելել, որ ինքն ավտոսպորտի սիրահար է:
Խոսելով էքստրիմի մասին՝ ընկերության գլխավոր տնօրենը նշել է, որ էքստրիմն այն է, երբ մարդն իր հնարավորությունների կիզակետում է գործում: «Էքստրիմ կարելի է անվանել նաեւ այն, երբ դու նոր միջավայրում բիզնես ես սկսում»,- ասել է նա:
“Ադրենալին”-ի նախագահ Արտաշես Ստեփանյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել “ԱրմենՏել” ընկերությանը Հայաստանում էքստրեմալ մարզաձեւերի զարգացմանն աջակցության համար: Արտաշես Ստեփանյանը հավելել է, որ ԱրմենՏել-ը մտադիր է մեր երկրում էքստրեմալ մարզաձեւերով զբաղվելու համար հատուկ սպորտային հրապարակ բացել, որն անվճար կգործի:
“Ադրենալին” ասոցիացիան համախմբել է Հայաստանում գործող էքստրեմալ տարբեր մարզաձեւեր, մասնավորապես` մոտոսպորտ, սնոուբորդ, ռեյսինգ, արտաճանապարհային մեքենաներ, պարկուռ եւ այլն:
Նիստի ժամանակ “Ադրենալին” ասոցիացիան համագործակցության հուշագիր է ստորագրել վրացական Geoextreme ֆեդերացիայի հետ:

Генеральный директор компании “АрменТел” (торговая марка Beeline) Игорь Климко
Ереван/Медиамакс/. Генеральный директор компании “АрменТел” (торговая марка Beeline) Игорь Климко избран сегодня почетным председателем новосозданной Ассоциации экстремального спорта Армении «Адреналин».
Как сообщает Медиамакс, это произошло в ходе первого съезда Ассоциации, в ходе которого были избраны также ее президент и члены президиума.
«Я знаю, что такое экстремальные виды спорта не понаслышке. Во всем мире экстремальные виды спорта набирают обороты и пополняются новыми видами»,- сказал Игорь Климко, добавив, что сам он является любителем автоспорта.
Говоря об экстриме, гендиректор компании отметил, что экстрим – это когда человек действует на пределе своих возможностей. «Экстримом можно назвать и то, когда ты начинаешь бизнес в новой среде»,- сказал он.
Президент «Адреналина» Арташес Степанян, в свою очередь, поблагодарил компанию «АрменТел» за содействие развитию экстремальных видов спорта в Армении. Арташес Степанян добавил, что компания «АрменТел» намерена построить в стране спортивную площадку для занятий экстремальными видами спорта, которая будет действовать бесплатно.
Ассоциация «Адреналин» объединила действующие в Армении различные виды экстремального спорта, в частности, мотоспорт, сноуборд, рейсинг, вождение внедорожников, паркур и другие.
В ходе съезда ассоциация «Адреналин» подписала меморандум о начале сотрудничества с грузинской федерацией Geoextreme.