13:40 | 24.01.12 | Նորություններ | 2572
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia ընկերությունն այսօր հայտարարել է Հայաստանի երեք քաղաքներում` Երեւանում, Գյումրիում եւ Վանաձորում մինչեւ 42 Մբ/վ արագություն ապահովող նոր սերնդի ինտերնետի առեւտրային մեկնարկի մասին:
Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան այսօր ասել է, որ “նշված քաղաքներից դուրս “Ինտերնետ Հիմա 4” մոդեմով օգտվելու դեպքում բաժանորդին տեսականորեն հասանելի կլինի մինչեւ 21.1 Մբ/վ արագություն”:
“Հպարտությամբ կիսում ենք ձեզ հետ մեր նոր նվաճումը: Orange-ի աշխարհագրության մեջ Հայաստանը հազվագյուտ երկրներից է, որը տիրապետում է այս տեխնոլոգիաներին”,- ասել է նա:
Orange Armenia մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանն էլ ասել է, որ “Ինտերնետ Հիմա 4” մոդեմը պրեմիում դասի առաջարկ է եւ ուղղված է մասնագիտական այնպիսի շրջանակների, որոնք իրենց ամենօրյա աշխատանքում մեծ թողունակության կարիք ունեն:
“Մոդեմի գինը սակագնային պլանների պայմաններում էականորեն զեղչվում է: 12 ամսով բաժանորդագրվելու դեպքում Ինտերնետ Հիմա 11000 դրամ (11Գբ) սակագնային պլանի բաժանորդների համար մոդեմը կարժենա 39000 դրամ, իսկ 20000 դրամ (24Գբ) սակագնային պլանի բաժանորդների համար` 19000 դրամ: Առանց բաժանորդագրվելու պարտավորության
“Ինտերնետ Հիմա 4” մոդեմն արժի 59000 դրամ”,- ասել է նա:
Արամ Մկրտչյանը նաեւ նշել է, որ Ինտերնետ Հիմա-ի բաժանորդները կարող են իրենց Ինտերնետ Հիմա 7.2 Մբ/վ կամ 14.4 Մբ/վ մոդեմը փոխարինել նոր եւ ավելի արագ` 42.2 Մբ/վ MF 680 մոդեմով:

13:40 | 24.01.12 | Новости | 2555
Ереван/Медиамакс/. Компания Orange Armenia объявила сегодня о коммерческом запуске интернета нового поколения со скоростью до 42 мб/сек. в трех городах Армении - Ереване, Гюмри и Ванадзоре.
Генеральный директор Orange Бруно Дютуа сказал сегодня, что “при пользовании модемом “Интернет сейчас 4” за пределами вышеотмеченных городов теоретически будет доступна скорость до 21.1 Мб/сек.”.
“Мы с гордостью делимся с вами нашим новым достижением. В географии Orange Армения является одной из тех немногочисленных стран, которые владеют этой технологией”, - сказал он.
В свою очередь директор по маркетингу компании Orange Armenia Арам Мкртчян заявил, что модем “Интернет сейчас 4” является предложением класса премиум и предназначен для тех профессиональных кругов, которые в рамках своей ежедневной работы нуждаются в больших пропускных способностях.
“Цена модема при выборе тарифных планов существенно снижается. При заключении договора на 12 месяцев для абонентов Интернет сейчас 11000 драмов (11Гб) модем будет стоить 39000 драм, а для абонентов 20000 драмового тарифного плана (24Гб) – 19000 драмов. Без заключения абонентского договора модем “Интернет сейчас 4” будет стоить 59000 драмов”, - сказал он.
Арам Мкртчян также отметил, что абоненты “Интернет сейчас” могут заменить свои модемы, обеспечивающие скорость в 7.2 Мб/сек или 14.4 Мб/сек, на модем, обеспечивающий более высокую скорость - MF 680 со скоростью в 42.2 Мб/сек.